irade kampi

Neverfap İrade Kampı

Neverfap İrade kampı 4 hafta boyunca çeşitli alışkanlıklar ve görevlerle katılımcılarının bağımlılığa dair farkındalıklarını, irade güçlerini ve hayat kalitelerini arttırmayı hedefleyen profesyonel denetimde gerçekleşen özel Neverfap kampıdır.

Neverfap İrade Kampına doğrudan katılmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İrade Kampı Kimler İçin?

İlk irade kampı 2019 yılında Neverfap sürecinde bir türlü başarılı olamayan üyeler için Alışkanlıkların Gücü kitabından esinlenilerek hazırlandı. Süreçlerini 2-3 gün aralığında bozan 8 katılımcıdan 6’sının 30 günü geçmesiyle kampı başarıya sonlandırıldı.

Uzun bir sürenin ardından Aralık 2020’de İrade kampını geliştirerek tekrardan sizlerin hizmetine sunduk. Şu anki İrade kampımız;

  • Neverfap sürecinde beklediği başarıya ulaşamayan,
  • Neverfap sürecinden aldığı verimi arttırmayı hedefleyen,
  • Hayatını düzene oturtmak ve disiplinini arttırmak isteyen,

kişilerin beklentilerini sağlıklı bir şekilde karşılayacak düzeydedir.

İrade Kampında Neler Yapılıyor?

İrade kampının ilk gününden son gününe kadar düzenli olarak birçok alışkanlık eklenerek farkındalığınızı arttıracak görevler veriliyor. Kampın “bir bardak su içmek” gibi basit görevlerle başlaması ve yavaş yavaş gelişmesi iradenin yavaş yavaş kuvvetlenip gelişimin sürdürülebilir olmasını sağlıyor.

Bununla beraber İrade kampının oluşturduğu motivasyon ortamı ve kamp süreçlerini başarıyla tamamlayıp özel eğitimlerini tamamlamış moderatörlerimizin desteği ve takibi sayesinde üyelerimize 4 haftalık özel bir deneyim yaşatıyoruz.

İrade Kampı Nasıl Bu Kadar Başarılı?

İrade kampı, Neverfap sürecine olan etkisiyle birlikte katılımcıların psikolojik sağlıklarına, psikolojik dayanıklılıklarına iyi gelip belirli psikolojik sıkıntılarından kurtulmalarına ya da olumlu yönde ilerleme göstermelerine katkıda bulunuyor.

Katılımcıların deneyimleyecekleri 4 haftalık süreci önceden deneyimlemiş ve özel eğitimlerini tamamlamış güçlü yardımcı ekibimizin oluşturduğu güven ortamı; bir grup halinde gelişmenin verdiği motivasyon ve dayanışma hissi ve de kendisini rahatlıkla ifade edebileceği, kendisini anlayacak kişilerin arasında bulunmanın verdiği rahatlık İrade kampının başarısının sırrını oluşturuyor. İrade kampına yeterli özeni göstermeyen kişiler hafta sonlarında çıkartıldıkları için İrade kampı çemberi her zaman güçlü kalıyor.

Kendisine 30 günlük hedefler koyan ve buna uyan herkes doğal olarak gelişim katedecektir ancak gitmek istedikleri yere çoktan gitmiş uzman bir ekibin tasarladığı gelişim kampı kişilerin tek başlarına alacakları mesafenin çok daha ötesine daha sürdürülebilir bir şekilde götürecektir.

İrade Kampına Nasıl Katılabilirim?

İrade kampı üyeliği alarak İrade kampına katılabilirsiniz.

Ay içerisinde doğrudan İrade kampı üyeliği alan arkadaşlarımızı ise listemize ekleyerek gruplarımız kurulduğunda kampa dahil ediyoruz. Alımlar her ayın ilk iki gününde gerçekleşmektedir.

Kampla Katılan Üyeler Neler Diyor?

İrade kamplarımızdan faydalanan üyelerimizin geri bildirimleri kampımız hakkındaki düşüncelerinizi netleştirecektir. İşte kamplardan faydalanan üyelerimizden birkaçının geri bildirimleri:

(Farklı isimler kullanılmıştır)

Can: 3 hafta boyunca gayet basit ve etkili yöntemler uyguladık. Bu günlük rutinler bile beni mutlu etmeye yetiyor. Pmo bağımlılığı üzerinden diğer bağımlılıkları da ele alıyoruz. Sigara bağımlılığımdan uzak durdum 3. Haftada. Son haftamıza giriyoruz hepimize başarılar.

Ahmet: Uzun yıllardır kendimde oluşturmaya çalıştığım disiplinin ilk adımlarını gayet sağlam bir şekilde atmış oldum zihinsel olarak bir arınma gerçekleştiğinin farkındayım ve buna bağlı sancılı bir dönemi de geride bırakmış oldum giderek daha iyi olacağıma eminim artık.

Barış: İlk olarak ben günümü planlı yaşamak noktasında biraz zayıftım. Kampta verilen görevleri zamanında yapabilmek içinde mutlaka gününü planlaman gerekiyor. Bu noktada bana büyük katkısı oldu. İkinci olarak da buradaki gayretli arkadaşları görmek insanı motive ediyor.

Şafak: Merhaba size nasıl teşekkür etsem azdır. Bundan 30 küsür gün önce çok farklı biriydim şimdi yavaş yavaş sosyal anksiyetemden kurtulmayı çabalayan, derslerine daha iyi odaklanan ve zihnini daha iyi yönlendiren biriyim. Bunların hepsi sizin sayenizde oldu. Eğer İrade Kampı’na katılmasaydım çok kere süreci bozacaktım. Dün İrade Kampı Başarı Sertifikası’nı kazandım ve inan çok mutlu oldum. Bunun içinde ayriyeten cok teşekkür ederim. Ne diyeyim büyük adamsınız. İleride her şey sizin için güzel olur umarım.. Sağ olun var olun.

Muhammed: İrade kampı sürecim beklediğimden iyi gitti. Süreci bırakırım diyordum. İrade kampı bana neverfap hakkında kişisel gelişim hakkında bilgi kattı. Her sabah kalktığımda su içmem diş fırçalamam yatağımı toplamam irademi geliştirdi. 3 günlük 5 günlük 1 haftalık süreçler yapan ben İrade kampı ile birlikte tam 29 günlük süreç yaptım. Kitap okuma görevi ile birlikte çok kalın olmayan 4 tane kitap bitirdim. Meditasyon  yapmaya çalıştım. En beğendiğim yanları grup içerisinde samimiyetin olması herkesin bir amaç uğrunda hareket etmesi. İrade kampına beni aldığınız ve ilgileriniz için teşekkür ederim ?

Mustafa: Öncelikle kamp boş zamanımı kapattı diyebilirim eskiden Tamam erken kalkıyorum lakin yapacak aktivite bulamıyorum diyip kös kös uyuyan ben şimdi yapacak işlerime kendimi veriyorum . Kısacası harikaydı ya.

Kemal: İrade kampının faydalarını anlatacaksam öncesinden başlayan süreci anlatmam gerekiyor. Ben 2020 kasım aralık ayları civarı artık haftada bir PMO yapmaktan bıkmış ve bu mevzuya artık başka bir psikolojik pencereden bakma ihtiyacı hisseden cidden çok yıpranmış biriydim. Kasım aralık ayları civarında PBKY’yi satın alıp okumamla ilk psikolojik rahatlamayı yaşadım. Bana etkisi cidden çok iyiydi. Kitap sayesinde uzun süredir ulaşamadığım gün sayısına yapay dopamin kaynaklarını kesmeden (Oyun, şeker, boş videolar) gelebilmiştim. Fakat sonra yine düzensiz hayatımdan kaynaklı sürecimi bozmuştum. Daha sonra yine haftada bir bozmalara başladım ve gün geçtikçe stres seviyem ve kendime nefretim artıyor kendime güvenim azalıyordu ve nasıl çözeceğimi bu mevzuyu bilemez bir halde çırpınıyordum.

Ardından nisan ayına geldiğimde İrade kampına katılmaya karar verdim. Şanslıydım ki seçildim. İrade kampı başlamadan önce kendimde ufak bir irade takvimi yapmıştım. Günlük olarak sadece 4 basit görev belirlemiştim. Bunlar meditasyon, spor, kitap okuma ve erken kalkmadır. İlk günler kendim rahat yapabilmişken 4. 5. günlerden sonra yine gevşemeye başladığımı hissetmiştim. Bu sırada İrade kampı başladı ve benim için tam olarak bir destekleyici oldu. Düşmek üzereyken tutup kaldırdı. İrade kampında basitten başlayarak giderek artan görevleri yaptıkça tatmin oluyor kendimle her geçen gün gurur duyuyordum. Çünkü uzun yıllardır bu basit şeylerin bile disiplininden yoksundum. İrade kampının bu 1 aylık süreçte kendimde gördüğüm bariz faydalarından bahsedecek olursam. Öyle abartı faydalara girmeyeceğim öncelikle yok özgüven patlaması yaşadım, kızlar gelip kendisi konuşmaya başladı vesaire böyle şeyler gerçekleşmedi. Ama özellikle şunu belirtmeliyim ki artık bir kriz anındayken ne yapmam gerektiğini çok iyi biliyorum ve bu krizler canımı sıkmıyor. Giderek bu konuda güçlendiğimin farkındayım. Kendime ve beynime dair farkındalığım önemli ölçüde arttı. Artık içimde bir cinsel arzu oluştuğu zaman bunun sebebinin ne olduğunu biliyorum ve önemsemeden geçiyorum. Son olarak ben yıllardır ağır migrenden şikayetçi birisiydim. Hayatı yarım yaşıyordum diyebilirim. Özellikle şu günlerde fark ettiğim bir durum olarak ağrılarım hafiflemeye başladı. Bunu gün içinde daha az gergin olmaya bağlıyorum. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Bu kamp şu karantina günlerinde yapacağınız en iyi şey olacaktır.

Neverfap İrade Kampına katılmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Neverfap İrade Kampı ile ilgili sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz.

0 0 votes
Makale Değerlendirmesi
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments