Masturbasyondan kurtulmak ve 300 günden öğrendiğim

300 Günden Öğrendiğim 6 Şey

300 gün uzun bir süre. Son sürecime başlamadan önce debelendiğim 7 ayı da sayarsak benim için iyi bir tecrübe oldu. Yapmamanız gereken şeyleri tecrübe ederek öğrenip, zaman kaybı ve başarısızlıklar yaşamayın. Bu vakti bahsedeceğimiz şeyler üzerinde durarak ve kendinizde gördüğünüz hataları düzelterek harcayın. 300 günden öğrendiim 6 şey şunlardır:

Gün Saymayın

Her gününüzü Neverfap sürecindeki ilk gününüzmüş gibi geçirin. Gün sayma hatasına düşmeyin. Günler değil, siz kendinizi yükselteceksiniz. Siz saymayın. Sizin yerinize “Quitzilla, Arınma Hareketi” gibi uygulamalar saysın.

Tetikleyicileri Kafada Bitirin

Dünyayı değiştiremezsiniz ama bakış açınızı değiştirebilirsiniz. Tetikleyici siz etkilendiğiniz sürece tetikleyicidir. Bu aseksüel olmak anlamına gelmez. Bu, cinsellik zaafını ortadan kaldırmaktır. Bir tetikleyicinin sizi etkilemesini istemiyorsanız ondan nefret etmeyi deneyebilirsiniz. Sevgi ve nefret, kullanıldığında, elinizde çok güçlü bir silaha dönüşebilir.

Beklemeyin

Yatakta oturup gün sayarak gelişemez, o okuduğunuz etkileri kendinizde göremezsiniz. Mesela diksiyon çalışması yapmadıkça Neverfap diksiyonunuzu ileri bir düzeye getirmeyecektir. Bu, diğer alanlarda da geçerli. Neverfap’ın faydasını ancak çalışarak ve kendinizi zorlayarak görebilirsiniz.

Beklemekle Hiç Olmaz

Bol bol kitap okumalı, kendinizi geliştirecek bir alan belirlenmeli, kişisel gelişiminizi sürekli devam ettirmelisiniz. Meditasyonları aksatmamalı ve bol bol felsefi düşüncelere dalmalısınız. Tutkularınızı keşfetmelisiniz.

Enerjiyi Yönlendirin

Çokça paraya sahip olmaktan daha önemlisi bir şey varsa o da parayı nasıl harcayacağınızı bilmektir. Enerjiniz olmasından daha önemli olan şey enerjinizi nasıl harcayacağınızdır. Neverfap size ilk başlarda müthiş bir enerji patlaması hissettirecektir. Tüm halsizlikleriniz ortadan kalkacak, çalışma isteği gelecektir. Ancak kontrol edilemeyen enerji alehinize dönebilir. Bu nedenle enerjiyi yönlendirmeyi bilmeniz gerekmekte. Başlangıçta spor yapmak size çok faydalı olacaktır. Ardından enerjinizi işinize, dersinize, kendinize ayırmayı zaten zaman geçtikçe öğreneceksiniz. Yönlendirilemeyen enerji sorun çıkartır.

Kendinizi Sürekli Geliştirin

Kendinizi sürekli geliştirin. Okul bitsin kişisel gelişime başlarım gibi gerçekleşmeyecek şeyleri kendinize söylemeyin. Aynı şekilde “ben artık geliştim. Kişisel gelişim bu kadar yeter” gibi lafları asla etmeyin. Gelişmek için sabah akşam kişisel gelişim kitapları okumanıza gerek yok. Kendinize sürekli bir şeyler katmaya çalışın, bol bol kitap okuyun ve belli alanlarda kendinizi sürekli ama sürekli geliştirin. Asla durmayın. İç dünyanızdaki dengeyi kurun ve dış dünyaya hükmedin. Sürecinde her gün kitap okuyan kişiler süreçten daha fazla verim alıyor. Kitap okumayı kesmeyin.

Burada onlarca madde konuşulabilirdi ancak bu konular sindirilmesi gereken konular olduğu için şimdilik bu 6 maddeyi işledik. Esen kalın.

4.5 43 votes
Makale Değerlendirmesi
Subscribe
Bildir
guest
6 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
123
123
3 yıl önce

İyi günler, zevk suyu semen retention’u bozar mı?
herhangi bir masturbasyon islemi olmadı, 1-2 saniyelik tahrik olduktan sonra gerceklesti

Osman Eren
Osman Eren
3 yıl önce

Çok güzel ve açık bir yazı.
Beklemek yok yola devamm

Ali Gazioğlu
Ali Gazioğlu
2 yıl önce

İlk defa blog yazılarını okumaya başlıyorum, hadi hayırlısı.

Kuvvat
Kuvvat
1 yıl önce

Çok dogru

Abdulkadir Demir
Abdulkadir Demir
1 yıl önce

Çok iyi bir yazı olmuş. Emeklerinize sağlık. Her gün bol bol kitap okumayı defalarca kez yazmışsınız. Demek ki gerçekten önemli. Ben şu an her gün 5 sayfa kitap okuyorum sınav senemde olduğum için. Ancak sınav bittikten sonra olabildiğince sınırlarımı zorlamayı deneyeceğim ve 1.5 ayda 3-4 kitap bitirmeye çalışacağım.