flatline nedir

Flatline Nedir?

Flatline, pornografi bağımlılığından kurtulma süresince karşımıza çıkan her türlü negatif semptomdur.

Insomnia (Uykusuzluk hastalığı), aşırı yorgunluk, beyin sisi, asabiyet, abur cubura karşı oluşan düşkünlük, yapılan aktivitelerden keyif alamamak, depresyon, anksiyete, nezle gibi belirtiler, kasların zayıflaması… Liste bu şekilde devam ediyor ve ediyor…

Bizzat kendim yukarıda sözü geçen belirtilerin her birini tecrübe ettim.

Aslına bakarsanız flatline, kurtulma/yenilenme sürecinin bir gerekliliği ve beyninizin hastalığı iyileştirmeye başladığına dair pozitif bir işaret.

Anlamanızı kolaylaştırması için flatline’ı, aldığımız belirtilere ve yaşadıklarımıza göre iki aşamaya indirgeyen genel bir sistem geliştirdim.

1) Geri çekilme evresindeki Flatline:

Bu evre sizi en çok zorlayan ve *** gibi, depresyonlu, anksiyeteli, asabi hissettiğiniz; buna ek olarak yukarıda belirttiğim tüm semptomların  alınabildiği birinci evredir.

2)Stabil seyreden evredeki Flatline:

Öncelikle eğer ki bu sürece geçmeyi başardıysanız: geri çekilme evresinde hissettiğiniz olumsuz belirtilerin çoğundan kurtulmuşsunuzdur; ruh haliniz stabilleşir, mental açıdan daha iyi hissedersiniz vb; Gel gelelim hala libidonuz sıfırdır. Kızlardan gerçek anlamda bir çekim alamazsınız. Anlayacağınız, bu flatline evresinde yaşayacağınız temel canınızın sıkılması/sıkıcılıktır. Ben hala bu evredeyim, ve bu evrede beni motive eden şey burada yaptığım paylaşımlarla beraber, bu yolculukta benimle birlikte olan herkesin sürecine katkıda bulunmak ve onlara yardımcı olmak oluyor.

Umarım burada yazdıklarımla siz Fapstronotların olayın işleyişini anlamanıza yardımcı olmuşumdur. En iyi dileklerimle,

Çeviri: Özüne Dönmeye Çalışan Genç

Aramıza katılmak için buraya tıklayın

4.5 11 votes
Makale Değerlendirmesi
Subscribe
Bildir
guest
11 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
kudret bulut
kudret bulut
4 yıl önce

ilk kez duydum ama ciddi bir iş.

Oğuz
Oğuz
3 yıl önce

“Flatline” gibi kelimelerin derhal Türkçe’ye çevirilmesi lazım. Lütfen plaza dilini kullanmayın. Dilimize zarar vermeyin.

Oğuz
Oğuz
3 yıl önce

Resmi bir terime ihtiyacınız yok(zaten flatline kelimesinin İngilizce’de de böyle bir anlamı yok. bkz. https://dictionary.cambridge.org/dictionary/english/flatline). Bunun yerine “tükenmişlik” ya da “duraksama” gibi kelimeler kullanılabilir. Belki tam anlamını karşılamıyor olabilir ama unutmayın ki flatline kelimesi de farklı bir anlama sahip.

Mustafa
Mustafa
3 yıl önce

Başımın on bölgesinde ağrı var. Bu normal mi( 7. Gundeyim)

Hakan Can
Hakan Can
3 yıl önce

Merhaba Neverfab, 2. Haftadayım ve çekilme semptomlarını yaşıyorum, uykusuzluk(gece boyunca uyuyamıyorsun sabah uyumak istiyorsun gene uyuymıyorsun) depresyon, anksiyete(başaramayacakmıyım acaba diye kendine defalarca soruyorsun) kaslarım sanki lime lime doğranmış gibi hepsi güçsüz, 2 saat boyunca derin derin soluk alıp vermeler, anlamsız bakmalar. Ve şimdi tahammülsüzlük, kolayca sinirlenme, asabiyet ve yemek yeme iştahımın artması.Bunlar hakikaten oluyor.Bunların çekilme semptomları olduğunu biliyorum ve dayanıyorum.Size sorum bunlar genel olarak ne kadar suruyor veya ne zaman geçmeye başlıyor bunun hakkında bir bilgi var mı?Ara ara krizlere giriyorum, hadi şu fotoğrafa bak, hadi şu çok güzel diye ve bir kaç defa uçurumun kenaından donup “hayır bir daha dönmeyeceğim diyerek telefonu bıraktım” Artık özüme dönmeyi, yeniden açıkçası insan olmayı istiyorum. Sizlere böyle bir çalışma yaptığınız için çok teşekkur ederim

Hakan Can
Hakan Can
3 yıl önce

Merhaba neverfab, bu etkilerin ne zamandan sonra 30,60,90 vs… gün sonra ortadan kalktığına dair bir veri var mı?Kolay gelsin sizlere, iyi çalışmalar

Ferhat
Ferhat
3 yıl önce

12.ci gunumdeyim. Daha 2 gun onceye kadar sadece yorgunluk vardi. Simdi hepsi,gercekden hepsi var. Gunluk programim var,der,spor ,kitsb okuma falan. Bunlar 12. Gune geldiyimde artirdim normal olarak. Simdi bunlar gecene kadar zayiflatiyimmi bir az? Cunki son 2 gundur verimliliyim dustu.

Murat
Murat
3 yıl önce

Cok garip, benim bünyemden mi kaynaklanıyor bilmiyorum ama neverfape basladıktan sonraki 2 gun biraz huzursuzdum sonrasında olumsuz bir sey olmadı, sadece ilk iki hafta bazı günler asırı cinsel istek hissettim o kadar, zordu ama soguk duşla falan gecistirdim. Suan rahatım, baya baya enerjik hissediyorum, uyku düzenine de deginmek istiyorum; eskiden hep daha az uyumak isterdim ama bunu basaramazdim, alarm calardi ve ben duymazdım, neverfap evresinin 4. 5.gununden itibaren istedigim sonucun da ötesine gectim. 10 saat uyurdum eskiden, hedefim 7 saat falandı, suan 6 ila 5 buçuk saat arası uyuyorum ve yataktan zımba gibi uyanıyorum, cogu gün alarm calmadan once uyanıyorum hatta. Yani anlayacagınız neverfapin etkisi bende bayagı yogundu, onerim neverfaple beraber spora baslamanız, ben öyle yaptım, bir de hobiden ziyade sizi gercekten gelistirecek bir fiil bulun, ben genelde bunu ders calısarak (fizik ogrencisiyim) ve kitap okuyarak geciriyorum. Ve inanir misiniz ders notlarım da yükseldi. 45.günümdeyim ve şunu soylemek istiyorumki neverfaple iyiki tanismisim. Ama şunu unutmayın neverfap size degismek, gelişmek icin gerekli enerjiyi, motivasyonu (testosteron sagolsun) ve zamanı veriyor, eger siz bu zamanı oturarak, netflixte gecirerek veya asosyal bir sekilde depresyonda gün sayarak gecirirseniz hicbir ise yaramaz. Neyse basarilar dilerim.