Flatline Nedir?

Selam millet, buradaki Neverfap yapan bir yoldaşımla üzerine tartıştığımız bir mevzu vardı ki; buna konu açarak değinmeyi daha uygun buldum.

Umarım bazı arkadaşlarımıza yardımcı olur.

Benim görüşüme göre flatline, pornografi bağımlılığından kurtulma süresince karşımıza çıkan her türlü negatif semptomdur.

Insomnia (Uykusuzluk hastalığı), aşırı yorgunluk, beyin sisi, asabiyet, abur cubura karşı oluşan düşkünlük, yapılan aktivitelerden keyif alamamak, depresyon, anksiyete, nezle gibi belirtiler, kasların zayıflaması… Liste bu şekilde devam ediyor ve ediyor…

Bizzat kendim yukarıda sözü geçen belirtilerin her birini tecrübe ettim.

Aslına bakarsanız flatline, kurtulma/yenilenme sürecinin bir gerekliliği ve beyninizin hastalığı iyileştirmeye başladığına dair pozitif bir işaret.

Anlamanızı kolaylaştırması için flatline’ı, aldığımız belirtilere ve yaşadıklarımıza göre iki aşamaya indirgeyen genel bir sistem geliştirdim.

1) Geri çekilme evresindeki Flatline:

Bu evre sizi en çok zorlayan ve *** gibi, depresyonlu, anksiyeteli, asabi hissettiğiniz; buna ek olarak yukarıda belirttiğim tüm semptomların  alınabildiği birinci evredir.

2)Stabil seyreden evredeki Flatline:

Öncelikle eğer ki bu sürece geçmeyi başardıysanız: geri çekilme evresinde hissettiğiniz olumsuz belirtilerin çoğundan kurtulmuşsunuzdur; ruh haliniz stabilleşir, mental açıdan daha iyi hissedersiniz vb; Gel gelelim hala libidonuz sıfırdır. Kızlardan gerçek anlamda bir çekim alamazsınız. Anlayacağınız, bu flatline evresinde yaşayacağınız temel canınızın sıkılması/sıkıcılıktır. Ben hala bu evredeyim, ve bu evrede beni motive eden şey burada yaptığım paylaşımlarla beraber, bu yolculukta benimle birlikte olan herkesin sürecine katkıda bulunmak ve onlara yardımcı olmak oluyor.

Umarım burada yazdıklarımla siz Fapstronotların olayın işleyişini anlamanıza yardımcı olmuşumdur. En iyi dileklerimle,

Çeviri: Özüne Dönmeye Çalışan Genç

Neverfap hareketine destek olmak için tıklayın

 

4 thoughts on “Flatline Nedir?

  1. “Flatline” gibi kelimelerin derhal Türkçe’ye çevirilmesi lazım. Lütfen plaza dilini kullanmayın. Dilimize zarar vermeyin.

    1. Terimler yurt dışından çıkma ve Türkçe tam olarak karşılayacak kelime bulunmuyor. Siteminiz bize değil TDK’ye olmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir