baiari 1

Neverfap Sürecinde 90 Güne Nasıl Geldim?

Merhaba! Ben Hüsnü Tarık. 90 güne ulaşmış bulunmaktayım. Mağaradan çıkmış gibi hissediyorum. Aydınlığa çıktığımı hissediyorum bunun ferahlığı var üstümde.

Öncesinde birçok sürecim oldu. 2-3 yıldır mücadele halindeyim diyebilirim. 2 defa 90 günü  geçtiğim halde sahte başarmışlık duygusu yüzünden, boş kalmaktan ve asılsız fikirlerden hep sürecimi bozdum. Süreci bozmada çoğu zaman etken arkadaş çevresinin aklına uymaktan ve yanlış fikirlere biat etmekten olmuştu. Sonrasında daha çok sorgulamalarım başladı. Bu zamanlarda Neverfap Akademi’yi takibi hiç bırakmadım. Youtube’dan etkileşime devam ederken grupları öğrendim ve faydası olabilir diye düşünüp girdim. O 2 kere mezun olduğum süreçlerimde birçok fayda elde etmiştim. Bu kazanımları sağlamışken pes edemezdim.

Analiz edip kurtulmam gerekiyordu. Bir süre bataklıkta geçen zamanlarım oldu. Ruh gibiydim isteksizdim dünyaya karşı. Risk alamıyordum. Girişken hareketlerden kaçınıyordum ve sosyallik azalmıştı. Gruplara girmemle ve okulun da başlamasıyla tekrar sürece başladım. Gruplar birliktelik hissettirdiği için ve faydalı içerikler olduğu için büyük fayda sağladı. Önceden de süreçlerin olduğu için zorlanmıyordum ama yine de kafamda tam bitmemişti. Sonrasında PBKY kitabı çıktı. Çıkar çıkmaz aldım okudum. O kadar etkileyiciydi ki okurken huzur buldum. Kafamdaki yeri yavaş yavaş değişiyordu. Sürecimi sağlamlaştırdı. 40. Güne kadar bu etkilerle zorlanmadım. Yoğun geçiyordu zaten ve derslerimde gözle görülür etkisini yaşadım.

Hayattaki yoğunluk azalınca yine zorlanmaya başlıyor insan. Sonrasında isteksizlik tekrar isteme gibi süreçlerim oldu. Krizleri analiz ederek yola devam ettim. Zihnimde bunu sadece kimyasal madde için istediğimi buna ihtiyacım olmadığını kendime sürekli hatırlattım. 50. Günden sonra bu krizler azaldı. Günü dolu geçirmek işe yarıyordu. PMO dan daha çok iğrenmeye başladım. Artık çevrenin fikirleri yüzünden bozmamaya kararlıydım. Mezun olana kadar çok fazla kriz yaşamadım zaten isteksizliğim artmıştı. Tetikleyici görünce fazla etkilenmez olmuştum. Olabildiğince tedbirli olarak bu güne kadar geldim.

Sürecin üstümde birçok faydası oldu. Okuduğunu daha iyi anlama, insanlarla verimli diyaloglar, faydalı aktiviteler, sosyal fobinin azalması, sosyalleşme isteği, kendine güvenin artması, sesin düzelmesi, konuşmanın daha etkili olması gibi güzel etkileri vardı. Kendini daha güçlü hissetme, androjenler ve reseptörler düzeldiği için sağlıklı hareketler ve duruşlar sağlanıyordu. Ekibe teşekkür ediyorum herkese sürecinde başarılar diliyorum. 

0 0 votes
Makale Değerlendirmesi
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
slayer
slayer
3 yıl önce

Porno endüstrisinin gerçek yüzünü gösteren makaleler varsa çevirilirse muazzam olur.Bildiğimiz gibi bu endüstri malum yahudilerin elinde ve bunu insanlar bilmiyor.Bilinçlenme ve farkındalık adına güzel olur.

anarchist
anarchist
3 yıl önce

Beni bu hayatta aşağı en çok çeken şey “insecurities” iç güvensizlikler oldu.
Meditasyon + nofap + vücut geliştirme + ders çalışmak + sosyalleşmek şu anda bunun çözümü olacak gibi gözüküyor. Hadi bakalım