Ocak ayi geri donusleri

Sizden Gelenler

Neverfap Sürecine Dair Geri Bildirimler

Can: Neverfap’in bendeki etkileri: odaklanma ve hayat enerjisindeki artış, kaygılardan ve streslerden daha az etkilenme, sporda artan güç, insanları daha az önemseme, öz güvenin artması, libido artışı, insanların gözünün içine bakarak konuşma, kadınları cinsel obje olarak görmeme.

Ahmet: İrade alanında çok etkisi oldu kendimi boş işlerde durdurup faydalı işlere yoğunlaştırdım.

Kaan: Neverfap süreci bana çok şey kattı bilinçaltı dinamikleri, rahatsız eden şeyler, cinsel mitlerim, kendimle yüzleşmem, kendi hayatıma bakışım, ekonomik durumumu düzeltmeye yönelik adımlar, hayata karşı umutlanmak… Birçok şey sayabilirim daha

Neverfap Topluluk Grupları

Tevfik: Kısaca söylemek gerekirse;  Burası bizim ikinci ailemiz ve hatta bazen daha fazlası haline de gelebiliyor, bu insana kendini çok iyi hissettiriyor ve kendimizi bulup keşfedebileceğimiz yerel ortamlardan bir tanesi sadece ?

Uğur: Bazen ailemle konuşamayacağım şeyleri buradaki kişilerle konuşabiliyorum aslında burası bizim 2. aile ortamımız. Hep bir yardımlaşma içindeyiz bir bilgi transferi var grupta. Birbirimize tecrübelerimizden bahsediyoruz bu sayede sürece yeni başlayanlar daha rahat ilerliyor.

Ferhat: Bence çok iyi. Aklımıza takılan, ailemize soramadığımız soruları sorabiliyoruz. Krize girdiğimizde birbirimize yardımcı oluyoruz ve süreci olumlu açıdan etkiliyor. Ve ek gruplarda da kendimiz güzel bir şekilde geliştiriyoruz. Normalde 3 5 günde süreci bozarken gruba girdikten sonra sürecim güzel gidiyor.

Okan: Bundan uzun zaman önceki NF WhatsApp gruplarından farklı. Önceden herkes aynı şeyi konuşur, herkes kendina kattığı kadar olurdu ancak durum, yöneticilerin kendini geliştirmesi ve sistemdeki dişlilerin gelişmesi ile daha da ileri bir hâle geldi. Bilinçsiz olarak grupta toplanan bireyler bile resmen Karanlık Çağ Avrupası’ndan Rönesans dönemine geçiyor. Gruba girdiğinde bilinçsiz bireysen bilinçlenebiliyor, bilinçli bir bireysen hem kendine hem de başka insanlara çok daha fazlasını katabiliyorsun.

Bağımlılık Danışmanlığı

Kadir: Sena Hanım çok ilgili birisi. Sayesinde baya kriz atlattım ve farkındalık kazandım. Mükemmeliyetçi davranmayı azalttım ve sürecimde 60. günüme gelmemde büyük faydası var.

Ahmet: Sena hanımla konuşmak hayatın yoğunluğunda yaşadığım ve geri plana attığım düşüncelerimi ve duygularımı ortaya çıkarmamı sağladı. Artık düşüncelerimin ve duygularımın üstlerini örtmüyor onlarla mücadele ediyorum. Bağımlılığım ile ilgili olarak da Sena Hanım’a bütün sorunlarımı hiçbir yargılamaya uğramayacağımı bilerek rahatlıkla anlatabiliyorum. Kimseye anlatamadığım düşüncelerimi Sena Hanım’a anlatmak beni çok rahatlatıyor. Birlikte konuşuyor, inceliyor ve hayatımdaki eksikleri gideriyoruz.

Yasin: Sena Hanım gerçekten çok sempatik çok iyi bir insan. İlk iki dakikada gerginliğimi aldı götürdü yani. Verdiği hizmet zaten takdire şayan Allah ondan razı olsun gerçekten. İyi ki katıldım dediğim bir görüşme oldu.

Mustafa: Sürecimin güzel geçmesini Uzm. Klinik Psikolog Sayın Sena Hanım’a borçluyum diyebilirim, triplerimin çoğunu üstümden almamda çok yardımcı oldu. Ayrıca bu gruba (kuruma/kuruluşa) verdiğim her kuruş bana çok faydalı bir şekilde döndü ve grupta kendini yetiştirmiş her birey kafamı açmama yardım etti, verilen her görev benim için bir beyin ve disiplin fırtınasıydı. Uzun zamandır kendimi bu kadar erkek ve daha da önemlisi bu kadar maskülen bir erkek olarak görmemiş, hissetmemiştim.

Ata: Kriz zamanları sanki bu grup bir duvar gibi karşısına dikiliyor insanın yani benim açımdan öyle. Bi aksilik olup bozmaya kalkışmak bunu Akademi’ye gruba yaptığım bir ayıp gibi düşünüyorum ve bu sayede 35 güne ulaşmış bulunuyorum. En ama en önemlisi ise sakin kalıp bir şeylere iyi odaklanmaya başladım.

Neverfap İrade Kampı

Bekir: İlk olarak ben günümü planlı yaşamak noktasında biraz zayıftım. Kampta verilen görevleri zamanında yapabilmek içinde mutlaka gününü planlaman gerekiyor. Bu noktada bana büyük katkısı oldu. İkinci olarak da buradaki gayretli arkadaşları görmek insanı motive ediyor.

Bahir: Uzun yıllardır kendimde oluşturmaya çalıştığım disiplinin ilk adımlarını gayet sağlam bir şekilde atmış oldum zihinsel olarak bir arınma gerçekleştiğinin farkındayım ve buna bağlı  sancılı bir dönemi de geride bırakmış oldum giderek daha iyi olacağıma eminim artık 🙂

Umut: Öncelikle kamp boş zamanımı kapattı diyebilirim. Eskiden evet erken kalkıyordum lakin yapacak aktivite bulamıyorum diyip kös kös uyuyan ben şimdi işlerime kendimi veriyorum. Kısacası harikaydı ya.

Deniz: 3 hafta boyınca gayet basit ve etkili yöntemler uyguladık. Bu günlük rutinler bile beni mutlu etmeye yetiyor. Pmo bağımlılığı üzerinden diğer bağımlılıkları da ele alıyoruz. Sigara bağımlılığımdan uzaklaştım 3. haftada.

Neverfap Dijital Kitapları

Talha: Hayatımızı Mahveden Şey kitabını yeni bitirdim gerçekten efsane olmuş sanki 5 liraya hayatımı geliştirmemin anahtarını bulmuş gibi hissediyorum çok sağ ol Allah razı olsun.

Emir: Her kelimeyi dikkatle okudum. 22 sayfa not aldım. 129. sayfadayken değişimim etrafımdaki insanlar tarafından görüldü ama onların böyle bir şeyden haberleri yoktu. Kitabın bitmesine 50-60 sayfa kala kendime şu soruyu sordum: Sen kullanıcı mıydın? 🙂 Kullanıcı bile olduğumu unutmuştum.

Selçuk: Süreç o kadar kolay sürdü ki… Kitabı yaklaşık 23 günde bitirdim. Hiç bitmesini istemiyordum. Sonlara doğru gözlerim buğulandı; biliyorum bunlar, evet bunlar sevincin, özgürlüğün ve zaferin işaretiydi… Artık hayatımın geri kalanına müthiş bir zihinle ve özgür bir birey olarak devam edeceğim. “Demek bu kadar kolaymış.”

Neverfap Sohbetleri

Muhammed: Güzel bir sohbet ortamı oluyor. Yeni insanlarla tanışıyoruz birbirimizin sorunlarını dinleyip sorunları çözme konusunda birbirimize yardımcı oluyoruz. Aklımıza takılan bir soru olursa orada sorumuza cevap bulabiliyoruz. Bazen toplantıyı yöneten kişi bir konu açıyor ve o konu hakkında konuşuyoruz.

Kemal: Genel olarak kimseyle bu bağımlılık hakkında konuşamıyoruz ve bizle aynı sorunları yaşayan insanlarla konuşmak bu ihtiyacı ortadan kaldırıyor, iyi geliyor. Ayrıca konuşma ortamı güzel oluyor ben zevk alıyorum. Bazen sen başkasına bir şeyler katıyorsun bazen bir başkası sana.

Serhat: Discord toplantıları sadece toplanıp konumsaktan cok daha fazlası benim için sürecimi kesfetmem motivasyonunu sağlamam çizgiden sapmadan ilerleyebilmemde büyük  faydasını görüyorum gerek diğer arkadaşların gerek  umutun bakış acilari bana zenginlik katıyor diyebilirim hepsine teşekkür ediyorum  diğer arkadaşları da davet ediyorum ne kadar görüş o kadar kalite o kadar zenginlik o kadar çözüm…

Mert: Benim için güzel ve kıymetli bir sohbetti. Bugün konuşma fırsatım olmadı fakat sizleri dinlemekte çok güzeldi. Discord toplantılarına katılmanızı tavsiye ederim.

Meydan Okuma Grupları

Emre: 40 Sabah Erken Kalk meydan okuması öncelikle bana çok güzel bir motivasyon sağladı. Neden? Çünkü diğer arkadaşlar ile birlikte “#40sabahErkenKalk saat gün” şeklinde yazdığımız ve bunu herkes yaptığı için diğer kendimi yalnız hissetmedim. Bu uygulama bana ve diğer arkadaşlara umut verdi.

Niyazi: Bu #40SabahErkenKalk meydan okuması sayesinde sabah uyanırken daha dinç ve daha enerjik bir şekilde kalkıyorum. Sabahları uyandığımda hemen diğer işlere yönelmem var kendimle ilgileniyorum ve güne daha başarılı başlıyorum ?️

Abdullah: 40 günlük meditasyon sürecinden 1 buçuk ay önce meditasyon yapmaya başlamıştım. Başlangıçta o düzeni oturtmak kolay değildi, şimdiki gibi sabahları düzenli saat yerine gün içerisinde ne zaman olursa yapıyordum, zamanla giderek alıştım, artık sabahları yapmam gereken rutinimi kurdum, meditasyon da hemen 2. sırada.

Berk: Bu kadar uzun süre erken kalktığımı en son ortaokulda hatırlıyorum. Şuan üniversite 3. Sınıftayım

Topluluk Kulüpleri

Can: İlk başta kitap okumak çok zor geliyordu dizi izlemeyi daha cok seviyordum fakat bir gün bir baktım en başarılı insanların ortak özelliklerinden biri kitap okumak ve bende bu grupla tanıştıktan hemen sonra kitap okumaya basladım. Önce sevdiğim kitap türlerini keşfettim ve çok farklı hayal dünyalarina gittim kitap okurken bir anda 30 yıl geriye veya 60 yıl ileriye gittiğim oldu farklı düşünceli insanların eserlerini okuyup hiç kitap okumayan bir insana göre daha farklı bir bakış açım var. Diksiyonum daha güzelleşti ve uyumadan önce kitap okuduğumda hem stresim azaldı hem de uykuya daha kolay dalabiliyordum ve faydasız bana bir şey katmayacak film izlemek yerine kitap kurdu olup kültürlü bir insan olmak kendime katacağım en güzel alışkanlıktır ömür boyu kitap okumaya devam!

neverfap uyelik
0 0 votes
Makale Değerlendirmesi
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Samed
Samed
3 yıl önce

Hayatımızı mahveden şey kitabi Google Play’de 43 sayfaydi sanırım ,129. Sayfaya nasıl geldiniz.Devami filan satılıyor mu kitabın