neverfap akademi 5 sezon neler olacak

5. Yayın Sezonunda Sizi Neler Bekliyor?

Kıymetli Neverfap takipçileri merhabalar, ben Umut Bural. Bu içeriğimizde 5. sezonda sizleri nelerin beklediğinden bahsetmek istiyorum. Geçmiş sezonlarımızda böyle bir ön içerik hazırlamamıştık. Çünkü şimdiye dek hiçbir sezona bu şekilde hazırlanmadık.

Bu sezon bittiğinde Neverfap Akademi’nin sizlere öğrettiklerini ne bir üniversitenin ne de bir eğitim kurumunın ne kadar isterse istesin öğretemeyeceğini fark edeceksiniz.

Böyle bir yayın sezonunu ancak ve ancak Neverfap Akademi’nin kuruluşundaki felsefeye ve dinamiklere sahip bir kuruluş hazırlayabilir. Ne yazık ki böyle bir ikinci kuruluş yok. Sözü daha fazla uzatmadan 5. sezonu “Ne, Nerede, Nasıl, Neden” soruları ile işleyelim.

5. Sezonda Ne Yapacağız?

Şimdiye kadar sırasıyla pornografinin zararlarını, Neverfap’in etkilerini ve bağımlılıktan kurtulmanın aşamalarını işledik.

Peki… Sizce zamanını yönetmeyen, nasıl ders çalışacağını bilmeyen, zor insanlarla baş etmeyi öğrenmemiş, sosyal ilişkiler kurmada başarısız birisi sırtında kaya ile dağa tırmanan birine benzemiyor mu?

İşte 5. sezonda sırtımızdaki o kayayı yavaş yavaş parçalayarak yok edeceğiz. Neverfap’e dair içerikler gelmeye devam edecek ancak içeriklerimizde daha çok bağımlılıklara karşı risk ve koruyucu faktörlere rastlayacaksınız. Planımızdan örnek içeriklerden birkaçı:

  • Stoacılık Nedir?
  • Nasıl Daha İyi Öğrenirsin?
  • Neverfap’in Bitmeyen Enerjisi
  • Stres Yönetimi
  • Chaeser Dönemini Nasıl Atlatırsın?

Hangi Yayın Platformlarını Kullanacağız?

5. sezonda blog sitemizi ve Youtube kanalımızı ağırlıklı olarak kullanacağız. Ücretsiz içeriklerimizi konularını sizin belirleyeceğiniz dijital kitaplarımız takip edecek.

Nasıl Hazırlandık, Nasıl Çalışacağız?

5. sezonu bu kadar güçlü yapan kullandığımız yeni metotlar oldu. İyi bir yayın planı için 3 unsurun gerekli olduğunu fark ettik.

  1. İçeriklerin tam da ihtiyaç duyulan konulardan seçilmesi,
  2. İçeriklerin kapsamlı bir şekilde araştırılması,
  3. İçeriklerin gerek blogda gerekse Youtube’da güzel bir montajdan, editöryel süreçten geçirilmesi.

İlk aşama için 30 kişilik bir gönüllü takımı oluşturarak 20 saati aşan 5 toplantı gerçekleştirdik. Kimi toplantılarımız akşam 9’da başlayarak gece 2’ye kadar devam etti. Planımızı sınadıkça sınadık, eleştirdikçe eleştirdik ve en iyi hale getirdik.

Ardından ikinci aşama için içerik üretim metodumuzu değiştirdik. Eskiden kolaylıkla bir konuda kaynak bularak çevirebiliyor ya da yazı yazabiliyorduk. Artık her bir içeriğe akademik makale yazar gibi yaklaşıyor, saatler süren ön çalışma yapıyoruz. Bu yeni metodun farkını Neverfap’in Sosyal Anksiyete Üzerindeki Etkisi içeriğinde görebilirsiniz.

Üçüncü aşamada için de seslendirmesinden montajına bir içeriğe 1 saat vakit ayırmak yerine gerekirse 3 saat vakit ayırmayı tercih ettik. Zira biliyoruz ki o fazladan 2 saat, önceki 1 saatin boşa gitmesini engelliyor. Yine ilk içeriğimiz olan sosyal anksiyete içeriğinde gördük ki yeni metotun ortalama görüntüleme süresi diğer içeriklerden 2 kat fazlaydı!

Bunca Emek Neden?

Gelelim asıl sorumuza. Halihazırda 500’ü aşkın ücretsiz içeriği olan bir organizasyon olarak neden sadece planlamaya bile 24 saate yakın vakit ayırıyoruz? Neden bir içeriği üretebileceğimiz sürede 3 içerik üreterek istatistikler üzerinden PR yapmıyoruz?

Sebebi şu ki, ülkemizde yıllardır kişiler ve kurumlar “mış” gibi yaptığı için hakim olan bir “vasatlık” söz konusu.

En son ne zaman kaliteli bir Youtube videosu izlediniz ve karnınız doymuş gibi hissettiniz? En son ne zaman bir blog yazısı sizi günlerce düşündürdü?

Sizlerin kalbine dokunamıyorsak, sizlerin kalbinizde bir kıvılcıma sebep olamıyorsak istatistiklerin, içerik sayısının hiçbir anlamı yok. Bu nedenle bu sezonda az ve öz içerik üretmeye odaklanmayı tercih ediyoruz.

Yeni sezonda her bir içerik 10 saatin üzerinde emeğe ve yaklaşık 400₺ maliyete sebep olacak.

Bağımlılıklara ihtiyaç duymadığınız, kendinizi güçlü ve bağımsız hissettiğiniz, hayalinizdeki siz için bizler 5. sezona hazırız. Sizler gelişime hazır mısınız?

0 0 votes
Makale Değerlendirmesi
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Mahmut Yıldırım
Mahmut Yıldırım
1 yıl önce

5.sezonu sabırsızlıkla takip edeceğim yeni vizyonunuz ve misyonunuz kalite üzerine kurulu teşekkürler neverfap akademi