figure

Neverfap İrade Kampı

28 gün boyunca sıfır noktasından başlayıp ufak adımlarla alışkanlıklar kazandığınız, Neverfap sürecine ve disipline dair içeriklerle farkındalığınızı arttırıp sorularıyla kendinizi daha iyi tanıdığınız mentör takibinde 15 kişilik gruplarda Whatsapp üzerinden gerçekleştirilen Neverfap dijital kampı.

İrade kampları her ay gerçekleştirilmektedir. Bir sonraki İrade Kampına katılmak için buraya tıklayın.

Sosyal Destek

İrade kampları 15’er kişilik Whatsapp gruplarında mentör takibinde ve desteğinde bir takım ruhu ile gerçekleştirilir.

Özel İçerikler

İrade kampında hedeflenen kazanımlarla ilgili Youtube’daki en faydalı içerikler günde 20 dakika sürecek şekilde listelenir.

Alışkanlıklar

Üyelerimiz diş fırçalama alışkanlığı ile başlayarak 28 gün içerisinde birçok pozitif alışkanlık kazanırken negatif alışkanlıklardan uzak durur.

Sıkça Sorulan Sorular

İrade kampları her ay gerçekleşmektedir. 15’er kişilik gruplarda mentör eşliğinde gerçekleşen bir süreç olduğundan sınırlı kontenjan ile alım yapılmaktadır.

İrade kamplarında her gün izlemeniz gereken videoları, cevaplamanız gereken soruları ve uygulamanız gereken rutinlerinizi paylaşıyoruz. Ufak adımlarla başlayarak hayatınızı disipline etmenize yardımcı oluyoruz. Kampın zorluğunu disiplininiz ile birlikte arttırıyoruz.

Üyelerimiz gün sonunda onlara verdiğimiz kontrol listesinden tikleme yaparak günlük raporlarını paylaşıyor ve mentörlerimiz de bu raporlardan üyelerimizin gelişimlerini takip edip iletişim halinde kalıyor. 

Alışkanlık kazanımı, hayatı disipline etmek genellikle bir hevesle başlayan denemelerde kalıyor. Bu dileğin hayata geçmesi için uygun tekniklerle zorluklara karşı direnç göstererek ilerlemek gerekmektedir. İrade kampı size uygun teknikleri sağlayacak ve oluşturduğu mücadele ruhu ile zorluklara karşı direncinizi arttıracak.

İrade kampı size sürdürülebilir bir disiplin, Neverfap sürecine dair farkındalık kazandıracak. Bunlar birleştiğinde aşağıda listelenen geri dönüşlerdeki gibi etkiler görebileceksiniz.

İrade kampına katılmak için Shopier hesabımızdan İrade kampı üyeliği almanız gerekmekte. Üyeliği aldığınızda e-postanıza gelen formu doldurarak İrade kampı üyeliğinizi tamamlayacaksınız. Kampın başlangıcından 2 gün önce kamplar kurulacak ve gerekli bilgilendirmeler yapılacak.

Herhangi bağımlılığınız olmasa da İrade kampına katılarak disiplininizi arttırabilirsiniz.

İrade kampı alışkanlık kazanımı, hayatı düzene oturtmak, disiplin ve Neverfap süreci üzerine kuruludur. İçerikleri, soruları ve alışkanlıkları bu yöndedir.

  • Zaman yönetim kampında zaman yönetim becerileri ve bu becerilere dair alışkanlıklar,
  • Sınav hazırlık kampında düzenli ve sürdürülebilir ders çalışma becerileri ve bu becerilere dair alışkanlıklar,
  • Stres yönetim kampında aktif dinlenme, rahatlama ve Stoacı bakış açısı ile yaklaşma becerileri ve bu becerilere dair alışkanlıklar kazandırıyoruz.
0
Toplam İrade Kampı Üyesi

13. İrade Kampı İstatistiği

% 0
Kamp Sürecime Çok Fayda Sağladı
% 0
Telefon Kullanımım Azaldı
% 0
Kendime Artık Vakit Ayırabiliyorum
"Kampın başından bu yana meditasyon, düzenli spor, düzenli uyku, düzenli kitap okuma gibi alışkanlıklar kazandım; ertelemeyi azalttım ve artık daha disiplinliyim."
Calisma yuzeyi 1
13. İrade Kampı Üyesi
"Sürecimde bir çok zorluğun olucağının ve bu zorlukları atlattıkça diğerlerinin öncekilerine göre daha hafif olucağını.Süreçte kriz anında neler yapmamız gerektiğini öğrendim."
Calisma yuzeyi 1
12. İrade Kampı Üyesi
"Artık erken kalkıyorum, rutinlerim oturdu, sosyal medyadan uzaklaştım. Kolay hazdan uzak duruyorum. Daha çok risk alıyorum. Kendimi sürekli geliştiriyorum."
Calisma yuzeyi 1
11. İrade Kampı Üyesi

İrade Kampının Üyeler Üzerindeki Etkileri Neler?

Kamp hayatında neleri değiştirdi?

“Yapmak istediğim şeylere daha fazla vakit bulabiliyorum, günün belirli saatlerinde ne yapacağımı biliyorum ve bazen otomatik bir şekilde irademi yormadan yapıyorum, uzun ödevlerimi bölümlere ayırıyorum ve gözüme fazla görünmüyor, her sabah alışkanlıklarım sayesinde güne motive ve disiplinli bir şekilde başlıyorum.”
“Hayata daha pozitif bakıyorum. Eskisi gibi düzenli kitabımı okuyorum. İrade mi zorlayacak işlerde ertelememek için çaba gösteriyorm. Mutlu huzurlu bir ben oldum. İç faktör dış faktör ayrımını yaparak hayatı daha mutlu algılıyorum.”
Rutinlerimi sabah yapıyorum artık bu benim için çok kaliteli oldu, her gün güne diğer insanlardan daha erken kalk manın faydaları, şeker kullanımı azaldı, daha sağlıklı kilo alıyorum, daha odak bir insan olabileceiğimi öğrendim sosyal medya ve bağımlılık yapıcı diğer araçların kullanımı azaltarak, çevrenin önemini kavradığım için çevremi değiştirmeye başladım , artık daha fazla kitap okuyabiliyorum.”
 

Kamp Sana Neler Öğretti?

“Neverfap sürecinde bir çok evre olduğunu, zor geçecek evrelerin kalıcı olmadığını ve hangi Everest’e olduğuma göre neler yapmam gerektiğini öğretti. Karşıma bir tetikleyici çıktığında durumumun farkına varıyorum ve tıklarsam bunun sonunun nereye gideceğini bilip tıklamıyorum. Sürecinde diğer kötü alışkanlıklarımın bağımlılıga geri döndürebileceğini ve bu yüzden onlardan kurtulmam gerektiğini öğretti.”
“Krizleri nasıl atlatacağımı biliyorum, tetikleyicilerle başa çıkabiliyorum.”
“Kendimi tanıdım neleri başarabileceiğimi gördüm ve en önemlisi artık kendime karşı daha iradeliyim tabi bunu kırdığım zamanlar da oluyor fakat geliştiğinin farkındayım sürecimde de gayet iyi ilerliyorum”
“Yapmamam gereken şeyleri yapmamalı ve yapmam gereken şeyleri yapmalıyım. Süreç bir amaç değil araçtır. Asıl önemli olan şey kişisel gelişimdir. Hergün ufak adımlar atarak uzun mesafeler kat edebiliriz.”

Mentörünüz Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

“Mentörüm çok yardımsever bir insan. Neptün grubunu da en çok bu yüzden seviyorum. Gerek paylaşımları gerekse bize motivasyon vermesini oldukça takdir ettim.”

“Çok iyi biri olduğunu düşünüyorum. Sürekli iletişim halindeydik , ben yazmasam bile yazıyordu. Son güne kadar desteğini hiç kesmedi. Kendisine çok teşekkür ediyorum.”

“Çok ilgili, yardımsever, konuya hakim, birebir ilgilenip zamanının önemli kısmını bizlere harcayan, bildiğini paylaşmaktan geri durmayan birisi. Onu tanıdığıma çok mutluyum. Çok yardımcı oldu zor zamanlarımda.”

“Kendisi çok ilgili ve bir gün görevi göndermediysem hemen yazıyor ne olduğunu soruyordu. Gün gün gelişimimi takip edip eksik olduğum noktaları yazıyordu.”

“Anlayışlı, bilgili bir insan olduğunu düşünüyorum. Hastalandığımda da bana çok esnek davrandı.”

Geçmiş ve Şimdi Arasındaki Farklar Neler?

“Kampı satın aldığımda tamamiyle PMO’nun içine batmış durumdaydım. Rüyalarımda bile o videoları izlediğimi görüyordum. Kendimi iradesiz görüyordum ve bir çıkış yolu, yeniden başlama yolu arıyordum. Şimdiyse artık yeniden başladığımı hissediyorum kamp boyunca birçok video izledim ve hepsinin biraz olsun zihnime katkısı olduğunu düşünüyorum. PMO’ya karşı bakış açım değişti.” 
“Duygularımı daha çok kabullendim. Hissetiğim şeylerle savaşmak yerine bunların normal olduğunu kendime söylüyorum. Disiplin konusunda daha çok ilerledim amaçlarımı görüyorum ve onlara nasıl ulaşacağımı biliyorum.”
“Çok fark var tükenmişlik sendromu yaşıyordum adeta sorumluluk almam gereken şeyler var zorlanıyordum, hayatımı idame ettiremiyordum. Hepsini düzene soktum, kitap spor gibi alışkanlıklara meditasyonla kendimi rahatlattım çok şükür, iyi geldi hepsi.”
“Daha kararlıyım önceden yapamayağımı düşündüğüm şeyler vardı denemeden vazgeçtiğim ama şimdi durum çok farklı durduk yere kendimi üzmüyorum daha iradeliyim daha pozitifim ve en önemlisi daha fazla enerjim var dalgınlığım azaldı.”

Dijital Kamplarımız

Rehber eşliğinde öğrendiklerinizi hayatınıza uygulayabileceğiniz kamplarımız

Dijital Kitaplarımız

Kitapların üzerine tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.