Karşı Cinsle Etkileşimde Problemler Ve Çözümleri #1

centilmenkulubu.com’un sahibi sevgili dostum Secret’ten karşı cinsle iletişim problemi yaşayan dostlarımız için kalıcı çözümler içeren bir yazı kaleme almasını istemiştim. Sağ olsun siz değerli Neverfap üyeleri için 3 parçalık bir çalışma kaleme aldı. Kendisinin blogunu ziyaret edebilirsiniz. Sevgilerle.

 

Merhaba, bu videoda size sosyal ilişkiler, kızlarla nasıl daha kaliteli iletişim kurabileceğiniz, sevgili bulup ilişkilerinizi nasıl devam ettirebileceğiniz, hayatta nasıl daha çekici ve dominant bir erkek olabileceğiniz konularıyla ilgili bilgiler vermeye çalışacağım. Bu tavsiyeleri verirken de sizlere geçici çözümler değil, problemi kökten bir şekilde ortadan kaldıracak kalıcı çareler sunacağım.

Çevreme baktığımda pek çok erkeğin az önce saymış olduğum konularda ciddi sorunlar yaşadığını gözlemliyorum. Aslında bu içinde bulunulan ortamda çok da şaşırtıcı değil. Çünkü artık erkekler onlar için doğru dominant rol modellerine ulaşmakta sıkıntı yaşıyorlar. Geleneksel bir ailede erkek çocuğunun duygusal olarak güçlü bir erkek olma ve dominantlığı öğrenme konusundaki ilk adresi babadır. Ancak artık erkek çocukları ya babalarıyla pek fazla zaman geçiremiyorlar ya da babaları toplum tarafından feminenleştirilmiş durumda. Erkek çocukları da sanki olması gereken bu değilmiş gibi zamanlarının çoğunu evde anneleriyle ya da okulda kadın öğretmenlerinin fikirlerine bolca maruz kalarak geçiriyorlar. Böylece dünyaya, sorunlara ve ilişkilere bakış açıları kadınlara özgü bir bakış açısıyla şekilleniyor.

Bir erkek belli bir yaşa geldiğinde, iyisiyle kötüsüyle hayata atılıyor ve kadınlar konusunda bir takım sorunları olduğunu fark etmeye başlayabiliyor.  Ancak babalarından dominantlık, bir erkek olarak duygusal güç gösterme gibi konuları öğrenmediği için bu sorunlara çareler bulması yıllarını alıyor.

Üstelik anneleri, öğretmenleri ve toplum tarafından öğretilmiş genel iletişim tarzı onları pek az bir şekilde kadınlarla başarılı kılıyor olması bile çoğu erkeği uyandırmaya yeten bir durum değil. Ve doğal olarak kadınlar konusundaki başarısızlıklarına neyin çare olacağını bulamıyorlar. Çünkü ilişkiler konusunda bildiklerini sandıkları şeyler aslında kulaktan dolma bilgiler ve gerçek değiller.

Aslında bu ortamda kadın erkek ilişkilerinde başarısız olmak doğal sayılabilir demiştim. Çünkü kadın erkek ilişkileri ya da sosyal ilişkilerin yönetimi de aslında her şeyde olduğu gibi kendi içinde tutarlılığı olan ve deneme yanılma sürecinden geçerek öğrenilen bir beceri.

Nasıl ki herkes çok iyi üçlük atamaz, herkes harika doğa manzaralı tablolar çizemez yada eğlenceli kısa hikayeler yazamaz, aynı sebeplerle de herkes kızlarla çekici bir iletişim kurmayı beceremez. Bu hem söylediğimiz gibi doğru rol model eksikliği hem de pratik eksikliğinden meydana gelir.

Bu noktada ben, artık hayatında sosyal ilişkilerindeki problemlerden sıkılmış ve değişime kucak açmış erkekler için bu sorunlarına çare bulmalarını sağlayacak kafa açıcı tavsiyelerde bulunacağım.

Aslında ben de herkes kadar çoğunlukla yanlış olanı ısrarla yapmadan doğruyu bulamayan tarzda bir insanım. Ancak çoğu erkekten tek farkım bu yanlışlarımın yıllar içinde her ne kadar beni hayal kırıklığına uğratsa da beni denemekten vazgeçirememiş olmalarıydı, ta ki kendimi değiştirene ve başarana kadar. Bu videoda kızlarla başarı konusunda kendi en büyük hatalarımdan ve çevremde gözlemlediğim diğer insanların yaptığı kritik hatalardan yola çıkarak sosyal iletişimde kendini dönüştürmek isteyen erkeklere ciddi tavsiyeler sunacağım. Toplamda 5 tavsiyem olacak. Haydi başlayalım

# Birinci tavsiye: Kızlarla başarı daha çok hayatta başarılı olmakla ilgilidir

Belli bir yaşa kadar neredeyse kadınlardan izole yaşayan ve pek az tecrübeleri olan erkekler şöyle düşünmeye başlıyorlar. Bir kaç taktik öğrenirim, sonra akıl oyunlarıyla kızı buluşmaya ikna edip ezbere bir kaç şey anlatırım ve bu iş olur. Bu işbilir bir esnafa piyasada tutulmayan bir ürünü pahalı fiyata satmaya çalışmak gibidir. Kadınlar tecrübeli bir erkekle, sadece öyleymiş gib davramaya çalışan toy bir erkek arasındaki farkı kolayca anlarlar.

Sen hiç bir zaman bir kızı ezberlediğin bir kaç cümle taktikle yada daha rahat görünmeni sağlayacak bir kaç beden dili tavsiyesiyle tavlayamayacaksın ancak zamanla hayatını daha verimli hale getirerek kendine katma değer oluşturursan bir yanda da kızlarla tecrübeni arttırarak sosyal ilişkilerin tozunu yuttuğunda kızlarla başarı seviyen artacak.

Hayatta diğer alanlardaki başarıların kızlarla iletişim kaliteni geliştiren yegane şeydir. Ben bugün hayatının sorumluluğunu almış, kendini gerektiğinde gerektiği gibi ifade etme becerisini geliştirmiş bir erkek olarak masada Ayşe’nin karşısına oturduğumda sözde taktik ve teknikleri bilmesem de kendime buralardan edindiğim güvenimle iyi vakit geçirebilirim. Ancak kendine kariyer olarak hedef dahi koymamış, kendi sosyal limitlerini bırak aşmayı, bunu denemeyen diğer versiyonumsa Ayşe’nin karşısına oturunca tüm o taktikleri uygulamak beni sadece Ayşenin gözünde kendini komik duruma düşürecektir.

Erkek için hayat bir kişilik gelişimi yolculuğudur ve tek odak noktasını kadınlar yapmak bu kişiliğe zarar vererek öz saygıyı azaltır. Farklı alanlarda başarılı olmak kendinize saygınızı arttıracağından sizi kızlara başarısız yapan negatif düşüncelerinizi azaltacaktır.

Üstelik hayatınızı neredeyse tek amacınız sevgili bulmakmış gibi yaşadığınızda bir erkek olarak çerçevenize büyük zarar verirsiniz. Çerçeve ifadesiyle anlatmak istediğim sizin erkek olarak sahip olduğunuz ve dışarıya yaydığınız enerjinizin beslendiği davranışların temelini oluşturan fikirleriniz, motivasyonunuz, tepkileriniz, olaylara yaklaşma tarzınız gibi şeylerin bir bütünüdür. Eğer tüm bu davranışlarınız içeride “ama sevgili bulamıyorum” diye bağıran bir ruh halinden çıkıyorsa ne yaparanız yapın dışarıya kendinizi oldukça zayıf şekilde yansıtacaksınızdır.

Evet, eğer böyle bir durum varsa sevgilinizin olmaması hayatınızda bir yerde çözmen gereken bir durum, burası açık. Ancak bu gibi sorunları hiç bir zaman direk olarak kızlar üzerinde çalışarak çözemeyeceksin. Genel hayat becerilerinde iyi olmanız ve bunun yanında da kızlarla iletişime geçerek pratik yapmanız gerekiyor. Mesela bir erkeğin ortalama üstü bir geliri olması iyi bir şeydir. Dikkat edin çok parası olması önemlidir demedim, bu adamın o parayı kazanacak “beceriye” sahip olması gerek diyorum. Bu o erkeğin kapasiteli bir erkek olduğuna işaret eder. Para bugün tedavülden kalksa ya da sobada yakılıp ısınma için kullanılacak kadar değer kaybetse o erkek gene bir yolunu bulup kadınını çekip çevirebilecek bir erkektir.

Sadece kendine yatırım yap ve hızlı bir şekilde kişisel büyüme gerçekleştir. Düşünce tarzın şu olsun: “zaten zamanı geldiğinde bu kızlarla kolayca beraber olabileceğim”. Eğer biraz kişisel büyüme ile kolayca çözülebilecek bu problemi “şimdi” çok büyük sorun haline getiriyorsanız, bu tabloyu karınca yuvasının önündeki çakıl taşı benzetmesiyle ifade edebilirim. Çakıl taşı küçüktür ancak karıncalar için büyük sorun anlamına gelir. Siz henüz kişisel büyüme gerçekleştirmediğinizde sadece küçük karıncalar için sorun olan bir şeye takılıp kalırsınız.

Hatta öyle ki çakıl taşını kafaya takarak kendi büyümenizi bile savsaklarsınız. Oysa yapmanız gereken çakıl taşına odaklanmak değil, kendinizi geliştirmek ve kişisel büyüme gerçekleştirerek sorunun kolayca ortadan kalkmasını sağlamaktır. İnsanlar bu durumu göremezler, görseler de tembel oldukları için kısa çözümler, taktikler isterler. Ancak çözüm apaçık ortadadır, bu uzun ve daha zahmetli olan erkeğin kişiliğini inşaa ettiği yola herkes girmek istemez.

Neverfap Akademi’ye destek olmak için tıklayın

One thought on “Karşı Cinsle Etkileşimde Problemler Ve Çözümleri #1

  1. Geri bildirim: Neverfap Akademi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir