Karşı Cinsle Etkileşimde Problemler Ve Çözümleri #2

centilmenkulubu.com’un sahibi sevgili dostum Secret’ten karşı cinsle iletişim problemi yaşayan dostlarımız için kalıcı çözümler içeren bir yazı kaleme almasını istemiştim. Sağ olsun siz değerli Neverfap üyeleri için 3 parçalık bir çalışma kaleme aldı. Bu, çalışmanın 2. parçası. 1. parçası için buraya tıklayabilirsiniz.. Sevgilerle.

 

#İkinci tavsiye: Kadın erkek ilişki dinamiğinin farkında olun

İlişkiler konusunda yapılan evrensel hatalardan biri budur. Bu hatanın evrensel boyutta tekrarlanıyor olmasının bir nedeni var. Feminist bakış açısıyla kirlenmiş yayınlar, medya, filmler, diziler erkeklerin kadınlar konusunda nelerin işe yarayacağı hakkında yanlış algılaya kapılmalarına neden oluyor. Bu aslında temelde belli bir kitleyi manupule edip daha fazla sağmaya yarayan bir durum.

Hepinizin bir şekilde duymuş olabileceği iyi, efendi erkek – piç erkek kıyaslaması vardır. Temel inanış kızların iyi erkeklerin değerini bilmediği, iyi erkeklerle dertleştikleri ve ilişkilerini ileri aşamaya geldiğinde kızların bu erkekleri reddederek kendilerini piç denilen erkeklerin kollarına bıraktıklarıdır. Bu konu haklılık payı olmasına rağmen bu erkeklere yapılan efendi erkek ve piç erkek tanımlamalarında büyük hatalar vardır.

Efendi erkek nedir mesela ? Benim tanımımı dinleyin: Efendi erkek, dominant ve çekici bir erkeğin yapısına tamamen ters olan kadınlara karşı çekimi öldüren ölümcül hataları yapan erkektir.

  • Kızı hayatının merkezine kızı koyar.
  • Kız hayatının hedef tahtasında 12 dedir. O ulaşması gereken yegane hedeftir.
  • Her işinde kızı önceliği yapar.
  • Kıza karşı çok tepkiseldir, bu onu kızın takipçisi konumuna getirir
  • Kendi fark etmese de efendi görünümünün altında “kızlar onlara iyi davranan erkekleri sever” düşüncesi olduğu için bir çıkar meselesi vardır ve dolayısıyla efendi davranışları temelde sahtedir.
  • Efendiliğin geçer akçe olduğunu ve kadınlar tarafından ödüllendirileceğini düşünür. Bu ödül bekleme durumu çekiciliğin katilidir. İyi ve efendi olması sadece çiftleşme için kullandığı bir stratejidir, yani tekrar söylüyorum, dürüst değildir.
  • Kıza karşılıksız emek, enerji ve para harcar. Bu yüzden de kendi kaynaklarına değersizlik vurgusu yapar. Zaten bir kıza ekstradan enerji harcamak ve hediyeler almak gibi şeylerin çekicilik katili olmasının nedeni aslında tüm bunların bir erkeğin kendini erkek olarak yeterli görmeyip bu boşluğu kapatmak için ek şeylerden medet umuyor olmasıdır.
  • Onlara pazarlanmış olan kadınların hassas erkek sevdiği yalanını yerler, oysa kadınlar duygusal olarak güçlü ve dominant erkekleri çekici bulurlar.
  • Kızları çok ciddiye aldıkları için onların yanında tutuk ve sıkıcı hale gelirler.

 

Bu söylediklerim efendi erkeklerin yaptıkları hatalardan sadece bazıları. Efendi erkek için konu “ona emek verdim, yanında oldum, destekledim, ona değer verdiğimi hediyeler alarak gösterdim” gibi yorumlansa da. Bu evrimsel olarak çekicilik mekanizmalarının mantığına tamamen terstir. Ve erkeği zayıf gösterir. Kadınlar hiç bir zaman bu erkekleri çekici bulmayacaklardır.

Peki piç diye tanımlanan erkek kimdir ? Benim bu konudaki tanımım da şöyle :

Aslında bu erkekler kötü değildir. Çekicilik mekanizmasını biraz daha çözmüş erkektir. Bu erkeklerin önemli bir kısmı da geçmişte efendi erkek olup yukarıda saymış olduğum benzer şeylerin kadınlarda işe yarıyor gibi görünüp asla işe yaramadığını defalarca test etmiş erkeklerdir. Yani denemekten yılmamış, dayanmış ve sonunda mantığı kavramış erkekler diyebilirim.

Bu erkekler merkeze bir kadını değil kendilerini koyarlar, öncelik olarak sözde eşi benzer bulunmaz kadınları değil kendi kişiliklerini önemserler, kendilerinden daha fazla kadınları önemsemedikleri için kadınların yanında daha rahattırlar. Dolayısıyla duygusal olarak güçlü bir izlenim verirler.

Efendilerle piçleri birbirinden ayıran en keskin şeylerden biri de piçlerin kızın çevresinde rahat olmayı becerebiliyor olmalarıdır  Bunun nedeni de çok basittir, kızı o kadar önemsemezsen çok daha rahat olacağınız kesin.

Karşınızdakinden daha rahat olmak en önemli kriterdir. Her ilişkide bir taraf diğerine göre daha tepkiseldir, ve bu tepkisel taraf rahatlığı daha az olan taraftır. Bu kişi karşısındaki kişinin etkisine her zaman daha açık olacaktır. Dolayısıyla kızdan daha rahat hissetmiyorsanız etkilenme asla olmaz. Hiç bir kız sizi utagaç bir erkek ama çok çekici diye düşünmez çünkü kadınlar evrimsel olarak dominantlıktan etkilenir ve kırılgan erkekleri itici bulurlar.

Kızı hayati bir mesele haline getirmen kızla aranda gerilim oluşturuyor. Ve seni itici gösterir. Seni tepkisel hale getirerek düşük değerli olarak algılanmana neden olur. Bu kafayla bakkala gidip sakız alırken bile itici olmayı başarabilirsin..

Mesela efendi bir adam bir kızla buluşmaya gider ancak sonrasında kız araya mesafe koyar. Efendi erkek bunu “kızlar piç erkek seviyor” diye yorumlar. Aslında kızın piçler bana gelip kötü davransın diye bir bekleyişi yoktur. Efendi erkek o an buluşmada gerçekten sıkıcıdır, kızda sıkıcı olmayan ve yanında eğlenebildiği bir adam istiyordur. Efendi erkeğin de kızı bu kadar merkeze koyarak eğlenceli olma şansı olmadığından bu iş olmaz. Kızları ciddiye aldığı ölçüde de sıkıcılaşmaya devam edecektir.

Peki piç diye tabir edilen erkekler bu yakıştırmayı ne zaman gerçekten hakederler ? Bu erkekler oyunun kurallarını bilerek, zamanla oyunu daha iyi oynar hale geldiklerinde, oyunun kurallarını kendilerine göre esnetmeye başlarlar. Adeta bir ülkede gücü elde bulunduran bir büroklat gibi güç zehirlenmesine benzer bir ilgi zehirlenmesi yaşayabilirler. Dolayısıyla kızlara karşı uçlarda kötü davranışlar sergileyebilirler. Ancak normalde piç diye tabir edilen çoğu erkek bu sıfatı haketmez ve sadece oyunu kurallarını efendi erkeklerden daha önce kavramış doğal oyunculardır. Elin kızını değil kendilerini merkeze koymaları sonucunda aldıkları bu sıfat sadece bazı kesimlerin bu erkeklere yakıştırmalarıdır.

Kısacası genel söylemin aksine kızların iyi bir adam istediği yalanından ne kadar erken kurtulursanız o kadar iyi olacaktır.

 

#Üçüncü tavsiye : Korkuya göre hareket etmeyin

Yapmak istediğiniz şeylerde korkularınıza göre hareket edemezsiniz. Yapacağınız eylemlerin denkleminde korku bir değişken rolü alırsa hayatınız mahvolur.

Her erkek korkunun üzerine gitme becerisine yeterince sahip olmalıdır. Korkunun üzerine gitmek inanılmaz bir hızla kendinize saygınız yükseltir. Düşünsene daha önceden korktuğun şeyi artık rahat yapabiliyorsun, bu kişisel bir zaferdir. Bu adeta bir devletin yeni bir toprak parçası fethetmesi gibi bir his verir. Çevrendeki şeyler üzerindeki kontrol alanını genişletmiş olursun. Korkularımızı aştıkça bizde yavaş yavaş dönüşürüz ve yeni birer insan oluruz.

Yeri gelmişken korkunun psikolojisinden de bahsetmem yerinde olacak. Korku temelde biyolojik olarak sizi korumak için beyninizde var olan bir mekanizmadır. Ve hayatta kalmak içinde gereklidir. Mesela yükseklikten korkmak muhtemelen günün birinde ayağımızın takılıp uçurumdan düşmemizin önüne geçer. Kavga etmekten korkmak ölümcül bir darbe almamızı engeller. Ancak insanın sosyal bazlı korkuları da çok fazladır. Sosyal korkular daha çok eski zamanlarda kabile halinde yaşayan insanların korkularıdır ve genlerle bizlere geçmiştir. Dolayısıyla günümüz bireyselleşmiş dünyasında bu korkuların çoğu saçma ve işlevsizdir. Ancak beynimiz hala hızla değişen koşullara uyum sağlayamadı ve saçma sosyal korkulara sahip.

Sizin burada korkuyu eğitmeniz gerekiyor. Yapmanız gereken şey korkuyu sistematik olarak yıpratmaktır. Eğer onunla her karşılaşmanızda geri çekilirseniz korku büyür. Yapmanız gereken şey korkuyla her karşılaşmanızda üşenmeyip onu bulduğunuz yerde ezmektir. Böylece bir süre sonra bu korkuya galip gelirsiniz.

Korkularınızı anlık olarak yendiğinizde bile beyninizdeki korku mekanizmasını anlamaya başlarsınız. Korku duyduğunuz anı ve korkularınızın geçtiği anı yan yana koyduğunuzda beyniniz burada adeta bir şizofren gibi davranış sergilediği gerçeğiyle baş başa kalırsınız. Beyniniz ilk başta size olmayan bir şeyi yani korkuyu var gibi göstermiştir. Bu şekilde bir kaç küçük galibiyet elde ettiğinizde artık korku duygusu sizin için daha anlaşılabilir olacaktır.

Sosyal korkular konusunda ikinci hayati tavsiyem ise şudur. İnsanlar korkuyu çok önemsiyorlar ve korkularından kurtulmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Dikkat edin korkudan kurtulmayı çok önemsiyorlar dedim. Yani sürekli olarak bu korkuyu gözlemleyip, ölçüyor olmak vücudunuzdaki ufak bir ağrıya sürekli, aşırı dikkat kesilmek gibidir. Sizi korkuya daha fazla duyarlı hale getirir.

Sizin için sosyal olarak korkutucu bir şey yaparken korkma derecenizi takip etmeyi bırakın. Korkun ya da korkmayın önemli değil, en kötü sonucu kafanızda kabul edin, evet bu beni öldürmez diyerek ileri atılın. Böylece zamanla korku duyarlılığınız çok hızlı bir şekilde azalacaktır. Korkuyla arkadaş olun. Muhabbet edin. Onunla güreş yapın. Düşman olarak görmeyin. Sevin onu.

Neverfap Akademi’ye destek olmak için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir