Din-Neverfap-Dincilik

Din konusunda Neverfap’te hiçbir zaman konuşmadık ancak biz konuşmadıkça din konusu bakılmayan bir bahçede biten yabani otlar gibi can sıkıcı bir hal alıyor.
 
Dün gece Whatsapp grubunda bir kişi Kur-an’ın şu şu ayetlerini gece yatmadan önce okursanız size cin musallat olmaz gibi dinde yeri olmayan, hurafe bir inanışı dile getirdi.
Grup kuralları gereği çıkartıp Kur-an’ın bunun için indirilmediğini; düşünmek, sorgulamak için indirildiğini ve bu tarz beyanların din anlayışına zarar verdiğini bildirdim.
Sonrasında garip bir biçimde gruptaki kişilerin bana ilmimin yetmediğini, Kur-an’ın anlaşılmak için indirilmediğini söylemeleriyle gruptan birçok kişinin ayrılması gerekti.
İşin ilginç tarafı bu sabah bir kişinin Youtube’a Umut Bural denilen herif gruptan dindarları banlıyor, mücadelemiz seninle devam edecek şeklinde yorum atmasıydı.
 
Bu ülke ne çektiyse bu zihniyet yüzünden çekti. Rasathaneyi kapatan da, Menemen’de Kubilay’ın kafasını kesen de Madımak’ta insanları diri diri yakan da bu zihniyetti. Gerçek din anlayışı bunun tam tersi olmasına rağmen bu kişiler kendilerini tarikatlara teslim ederek din dışı şeyleri din sanıp tehlikeli bir hal alıyorlar.
Neverfap Türkiye’deki geçmişinde bu tarz eğitim almış, dini mistisize ederek kendinden uzaklaştırmış, aklını başkasına emanet etmiş kişiler olabilir. Ki bu tarz kişiler oldu ve zihinlerini özgürleştirerek Allah ile aralarındaki arayıcı kaldırarak ibadetlerini doğrudan kendilerini yaratan varlığa yapmaya başladılar. Dogmatik anlayışla büyümüş kişilere tavsiyem -2 yıl önce de tavsiye etmiştim- Kur-an’ın Türkçe mealini alıp okumaları. Allah yarattığı kuluna anlatmak istediğini anlatamayacak kadar aciz değil, keza kitabında anlaşılması için basitleştirdiğini defalarca kez söylüyor. Okursanız tarikatların insanları nasıl uyuttuğunu görürsünüz. Ayrıca 32. Gün Youtube kanalından tarikatlar videolarını izleyerek bu oluşumların nasıl insanları yolma aracı olarak kullanıldığını anlarsınız.
Tüm yaptıklarımıza rağmen beni dindarları atmakla suçlayan karanlık zihniyet bu grupta dindarının da ateistitinin de sağcısının da solcusunun da bulunduğunu, kimseyi ayrıştırmadığımızı bilmiyor. Bu grupta yobazlar ve bağnazlar haricinde (Bu ateistlerde de oluyor ve banlıyoruz) herkese yer var.
Açık biçimde söylüyorum bu karanlık zihniyete ait paylaşımlara hiçbir zaman izin verilmeyecek. Ve gene açıkça söylüyorum ki bu tarz kişiler artıp can sıkıcı bir hal alır ve topluluğun kalan kısmı bizi yalnız bırakırsa tüm toplulukları kapatıp hayatımıza devam ederiz.
Sevgilerimle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir