Soru Cevap #1

Sorduğunuz soruların cevapları:

Uykunu nasıl düzene soktun?

Geçen yıl okulum başladığında hem dershaneye, hem okula, hem spora gittiğimden ve dersi ve projeleri aksatmamam gerektiğinden uyku düzenimi düzene sokma mecburiyetine düştüm. En büyük etken bu oldu. Saat 4’de kalktığınızda yapacak bir şeyiniz yoksa uykunuz düzene girmeyecektir.

Bunun için yıllık-aylık-haftalık ve günlük planlarımı aksatmadım. Ve her gün spor yaparak bedenimi yordum. Uyurken odamın havadar olmasına dikkat ettim. Saat 9’dan sonra kendimi güç tasarrufu moduna soktum. 10’da yatıp 4-5 gibi kalktım. Bir süre sonra otomatikleşiyor.

Birinden hoşlanınca fapı aylarca kesiyorum. Nedeni nedir?

Bu çokça karşılaştığımız bir durum. Birini sevince özüne daha da yaklaşıyorsun ve başka kadınlara bakınca, başka kadınlara bakarak kendini tatmin edince onu aldattığını düşünüyorsun. Çok doğru düşünüyorsun. Bu nedenle fapı kesiyorsun. Nice kişi evlenmesine rağmen fapı kesemiyor ve evlilikleri boşanmaya doğru kayıyor. Seni tebrik ediyorum.

Seks ile fapın farkını anlatır mısın?

Fap yaparken kaslı bir erkeğin manken bir kadını becermesini piksel ardından izleyip kendini boşaltıyorsun. (Ne kadar aciz ve ezikçe değil mi?) Seks yaparken sadece tatmin olmuyor, tatmin ediyorsun da. Seks sırasında temas var, his var, birliktelik var. Seks yaparken beyinde sosyallikle alakalı bölümler de çalışıyor. Bu nedenle seks ile fap birbirini yok ya da var etmiyor. Düzenli seks hayatı olan kişiler fapa da bağımlı olabilirken, hatta fapı sekse tercih ederken seks yapmayan kişiler faptan kolaylıkla uzak durabiliyor.

Gün içinde stres oluyor musun?

Gün içinde stres olmuyorum ancak arada bir doğal olarak stres yaratabilecek durumlar yaşıyorum her insan gibi. Ancak kontrol duygularda değil mantığımda kalıyor.

Günlerini nasıl geçiriyorsun?

Yaz tatilinde biraz daha rahat geçiyor. Bir gün öncesinden yıllık-aylık-haftalık planda belirtilen şeyleri ajandama yazıyorum. Gün içerisinde onları yapıyorum. Günüm yaz tatilinde 5 ya da 6’da başlıyor. Hemen kahvaltımı hazırlayıp ufak bir spor yapıyorum. Kahvaltı sonunda yapmam gereken tasarımlar varsa onları yapıyor, projeleri kontrol ediyorum.

Günde en az 10 sayfa kitap, 10 sayfa dergi, 5 sayfa şiir, 5 sayfa (Anadilimde) Kuran okuyorum. Haftada bir belgesel, bir film, bir dizi (Black Mirror tadında), bir Ted, bir Video Eğitim videosu izliyorum.

Haftada bir gün mümkünse tek başıma daha önce gitmediğim bir yere gidiyorum, ya da arkadaşlarımla geziyorum.

Beynini nasıl hissediyorsun?

Satrançla, kitapla, derslerle sürekli işlettiğim zaman Limitless’daki başrol gibi hissediyorum

Şekeri bırakmanın olumlu etkilerinden bahseder misin?

Şeker de fap semptomları gösteriyor. Modunu bir yükseltip bir düşürüyor. Kafanı alt-üst ediyor. Bunlar ortadan kalkıyor ve kanser riskin azalıyor.

Neverfap yapmadan önce spor yapıyor muydun? Yaptıysan farkları neler?

Yapmıştım. Neverfap sayesinde daha çok verim ve daha yüksek performans alıyorum.

İnsanlar neden yargısız infaz yapıyor?

İnsanlar geçmiş tecrübeleri yüzünden kendilerini korumaya almak için kendilerini kapıyorlar.

Patreon üzerinden destek olmak için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir