Neverfap’te Nasıl Başarılı Olursunuz?

Bazı bireyler hayatlarından bağımlılıklarını çıkarırlarken hiç zorlanmazlar. Bazı bireyler ise bu gibi süreçlerde çok zorlanırlar. Bu süreci; insanın kendini tanıması, kendini ne kadar zorladığı ve amacına ne kadar inandığı gerçeği değiştirir. Bugün değineceğimiz konu; Süreçte başarıyı yakalamak.

Süreçte başarıyı yakalamanız için öncelikle inanmanız gereken, amacınızdır. Amacınız sizi başarıya götürecek yegane faktördür. Amacınıza inanmalı ve bu amaç doğrultusunda kararlı adımlarla ilerlemelisiniz. Sadece bu işte değil, hayatınızda yapacağınız her işte; gerek iş hayatı gerek okul hayatında öncelikle amaç belirlemelisiniz. Unutmayın rotası olmayan bir gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez.

Neverfap felsefesini kavramış bir bireyseniz; süreçte nasıl başarılı olacağınızın cevabının sizde saklı olduğunu biliyorsunuzdur. Çünkü nasıl her insana aynı ilaç verilemezse, nasıl bir spor salonunda herkese aynı program yapılamıyorsa her bireye de aynı öneri verilmemelidir. Yani bir birey olarak öncelikle kendinizi bilmeli ve süreçte neyden etkilendiğinizi, neyin sizi zorladığını, neyin süreci kolaylaştırdığını belirlemeli ve öğrenmelisiniz. İnsan kendi vücudunu ve ruhunu bilmeden hiçbir işte başarılı olamaz. Burada dikkat çekmek istediğim konu; bireyin ayrıca ruhunu tanımasın gerekliliğidir. Siz içinizdeki insanı tam olarak tanımadan ne kendinize bir özsaygı duyabilirsiniz ne de çevrenizdeki insanların size saygı duymasını sağlayabilirsiniz. Önceliğiniz kendinize duyduğunuz saygıyı geliştirmek. Bir birey olarak kendinize saygı duyup süreç içinde yaptığınız işler ve düşündüğünüz şeyleri değiştirip geliştirirseniz göreceksiniz ki süreç çok daha verimli geçiyor. Sürecin başarı oranını gününüz belirlemez önemli olan süreci nasıl geçirdiğinizdir. Süreçte başarılı olmanın anlamı da budur. Çok gün geçirmiş bir insan illa süreçte başarılı olamaz. Bu yönlendirmeler doğrultusunda nasıl başarılı olurum? İşte asıl soru bu. Hep söylediğimiz şey; süreçte başarılı olmanın yolu kendinizi geliştirmekten geçer. Kendinizi birçok yolda geliştirebilirsiniz. Ama benim tavsiyem bir birey olarak asıl önem vermeniz gereken şey; hobileriniz, neyden zevk aldığınız ve tabii uzman olmak istediğiniz bir alanda gelişmek. Bir birey olarak bir alanda gelişmek ve en iyisi olmak süreçte yakalayabileceğiniz en önemli başarıdır. Unutmayın sizi sizden başka kimse tanıyamaz ve süreçte başarıyı yakalamak için size gerekli gücü ve öz güveni yine siz vereceksiniz.

Süreçte başarılı olmanın ilk ve en önemli 3 adımını sizinle paylaşayım: Kendinize güvenmek, okumak, zorlamak.

Neverfap hareketine destek olmak için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir