Neverfap ve Ramazan

16 Mayıs relapse
23 Mayıs relapse
24 Mayıs relapse
25 Mayıs relapse
26 Mayıs 2017 ramazanın ve değişecek hayatımın ilk günü.

Aylardır dengemi kaybetmiştim ve süreçleri sürekli bozuyordum. Pazar günleri bozardım genelde. Cumartesi günleri oynadığım satrançla pazartesi oynadığım satranç bir değildi. Sanki haftada bir eroin kullanıyordum. Öz saygım yerlerdeydi. Kendimi sevmiyordum. Kendimi çekilmez biri olarak görüyordum.

Ramazanın ilk günü. Tüm kaynakları yeniden okudum, öz sevgi, öz saygı araştırması yaptım. Bu yolda zorlanacağımı biliyordum. Her şeyi kabullenerek yola çıktım.

Şimdi ikinci ramazana başlıyorum. 1 yılda hayatım 180 derece değişti. Oruç tutmanın verdiği ivme ile öyle bir yükselmiştim ki size anlatamam. Canım porno istediğinde orucu bahane edip izlemiyordum. Öz saygım 1 ay içerisinde tavan yaptı.

İnancınızı bilemem. Umurumda da değil zaten. Neye inandığınızın benim için bir önemi yok. Burada herkese eşit eğitim veriyoruz. Burada herkese tavsiyelerde bulunuyoruz. Size bu haftaki tavsiyem 30 gün boyunca Monk Mod yapın, God mod denen ileri seviyedeki modu yapın. Tüketerek salgılayacağınız dopaminleri en dip seviyeye indirip dopaminleri üreterek salgılayın.

Geçen ramazanda bol bol kitap okudum, kaliteli, kült filmler izledim, derslere yoğunlaştım. Yaptığım hata arkadaşımla az da olsa oyun oynamaktı. Bu ramazan ayında yapacağım ekstrem modu sizlerle paylaşayım. İster inançlı olun ister inançsız. Ramazan dopamin reseptörlerini düzeltiyor. İnancınız yoksa dahi sağlığınız için oruç tutun.

Yurt dışında “God Mod” olarak geçse de ben Nirvana Mod diyeceğim. Yakında da Türkçeleştiririz zaten.

Nirvana modda 1 ay boyunca yapacaklarımız şunlar. Bunları yaparsanız inanılmaz bir öz güven, öz saygı, disiplin ve hormonal denge sağlayacaksınız. Bu modda orucun da eklenmesiyle:

Oruç Var

Ramazan ayıyla beraber oruç tutup besinlerden gelen dopamini almayacak, açlığı hissederek iyileşeceğiz. İftar sonrası şekerli gıdalardan, tatlılardan uzak duracağız. İftardan sonra dengeyi bozmayacağız.

Meditasyon Var

Uyandıktan sonraki 15 dakikada ve yatmadan önceki 15 dakikada meditasyon yapacağız. Beyni resetleyip temizlik yapacağız.

İbadetler Var

İnançlı dostlarımız mensup oldukları dinin ibadetlerini yapacaklar. Müslümansanız tavsiyem tüm vakitlerdeki namazları kılmanız olacaktır

Telefon, Bilgisayar, Oyun Yok

İş harici telefon ve bilgisayar kullanımı yasak. Oyun zaten yok. Monk Mod’da bu konuyu iyice işlemiştik.

Soğuk Duş Var

Mümkünse her gün, değilse 2-3 günde bir soğuk su ile duş alacağız. Soğuk duşun faydalarıyla ilgili yazı, çeviri ekibi tarafından çevriliyor.

Boş İnsan Yok

Faydasız, size bir şey katmayan insanlarla iletişimden olabildiğince uzak durun.

Bol Belgesel ve Kitap Var

Herkes ilerlemek istediği konularla ilgili belgesel ve kitap bitirecek. Ramazan ayında tahmini 5 kitap bitireceğim. Kitapları nasıl seçtiğimi ve okuduğumu geçmiş yazımızda anlatmıştım.

Spor Var

Calisthenics denen vücut ağırlığına dayalı bir spor kültürü var. Salona giden dostlarımız akşam salona gidecek, gitmeyenler vücut ağırlıklarıyla spor yapacaklar. İp atlama, şınav, squat tarzı temel hareketlerde güçleneceğiz. Fiziksel sınırlarımı zorlayacağız…

Tüketmek Yok. Üretmek Var

Aptal aptal filmler, diziler izlemeyecek, üreteceğiz. Ben resim çizeceğim, şarkı kayıtları alacağım. Siz de kendi hobinizle ilgilenin, hobinizi bulun. En azından forumda, grupta yazılar yazın. Bir şeyler üretin.

Kadınlardan Uzak Durun

Evliyseniz karınız istediği halde seks yapmamanız bir süre sonra sorun oluşturur. Evliyseniz bu sizin için geçerli değil. Ancak evli değilseniz, düzensiz bir seks hayatınız varsa seksten uzak durun. Kadınlardan uzak durun. Kendinizi bulun. Dengenizi güçlendirin.

Felsefi Düşünceler Var

Arınma ile gelen derin düşünebilme yeteneğiyle derin düşüncelere dalacağız. Yaratıcıyı düşünmenizi istiyorum. Bu çok etkili ve önemli bir teknik. Evrenin oluşumunu, insanın oluşumunu, varlığı sorgulamanızı, düşünmenizi istiyorum.

Bu ayda çok büyük bir ivmeyle yükseleceğiz. Dopaminleri dibe indirdiğimiz için reseptörler üretilecek, kendimize hakim olduğumuz için öz saygı ve disiplin kazanacağız. Ramazan ayı çok önemli bir ay. Tavsiyem 30 gün oruç tutmanız ve yazılanları yapmanızdır. Esenlikler.

Neverfap hareketine destek olmak için tıklayın

 

2 thoughts on “Neverfap ve Ramazan

  1. Ya ben Ramazan başından beri harika ilerliyorum.Ramazan öncesi haftasonundan başladım ve şu an 20.gündeyim.Çok güzel ilerliyorum fakat bu süreç içerisinde birkaç kez izledim.Birde böyle bir sorun var ki:Bu süreci Ramazan boyu sürdürebilirim fakat sonrasında avlanmayı bekleyen koyun gibi olacağım.Krizlere karşı aldığım önlemler bir tahta gibi kolayca ezilecek ve mağlup düşeceğim.Acaba 30 günden sonra eskisi kadar istekli olmam mı,bilmiyorum ve kafam karışık.Yardımcı olursanız çok sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir