Ekim Ayı Meydan Okuması

Merhaba değerli dostlar. Rahatsızlığım nedeniyle sizlere videoda değil, buradan sesleniyorum. Bildiğiniz üzere eylül ayından itibaren her ay bir meydan okuması gerçekleştirmeye başladık.

Bu meydan okumalarındaki asıl amaç dayanışma duygusunu ortaya çıkartmaktı. Bunda oldukça başarılı olduk ve her ay bu şekilde sürdürmeye karar verdik.

Geçen ay olduğu gibi bu ay da temel kuralımız 30 gün boyunca porno izlememek ve mastürbasyon yapmamak. Ancak bildiğiniz üzere sadece bunları yaparak gelişemeyiz. Pasif sürecin yanı sıra aktif süreçlerde de bulunmalıyız.

Geçen ay Ferrari’sini Satan Bilge kitabını okumuştuk. Bu ay sizlere üç kitap önereceğim. Birincisi Marcus Aurelius’tan Kendime Düşünceler, ikincisi Kafaya Takmama Sanatı, üçüncüsü ise İkigai. Bu üç kitap sadece bağımlılığa değil hayata bakışınızı değiştirecek. Tabii kitabı düzgün bir biçimde okursanız.

Bu ay tavsiye edeceğim filmler Everest ve Masumiyet. Belgesel ise Gıda LTD

Her gün 10 sayfa kitap okuyacak
Haftada en az 1 kitap, 1 film-belgesel bitireceğiz.

Sizlerden istediğim diğer alışkanlık ise yediklerinize dikkat etmeniz, aralıklı orucu denemeniz.

Kendinizi geliştirmenizi, kendinize faydalı ve mutlu insan olmanızı istiyoruz. Artık birkaç kişiye değil binlerce kişiye ulaşıyoruz. Binlerce kişiyle birlikte çabalarsak ülkemiz bir nebze de olsa güzel bir yer olur 🙂

Sevgiyle kalın dostlarım.

Neverfap hareketine destek olmak için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir