Aralık Ayı Meydan Okuması

Merhaba sevgili dostlarım. Yılın son meydan okumasıyla beraberiz.

Neverfap Türkiye Meydan Okumaları %26’lık başarı oranı bağımlılıklar için çok çok iyi bir orana sahip. Aralık ayında bu oranı iki katına çıkartmak istiyoruz. Bunun için sizlere çok iyi bir meydan okuması hazırladık.

O kadar güzel geri dönüşler aldık, değişen hayatlar gördük ki bunlardan daha fazlası gelsin istedik. Bunun için sizlere dolu dolu bir meydan okuması hazırladık. Yılın son ayında binlece Neverfap üyesi pornografiden daha büyük bir güce sahip olduğunu kanıtlayacak. Haydi meydan okumasına geçelim.

Hiçbir şey birden gerçekleşmez sevgili dostlar. Eylemler tohum gibi yerleşip zamanla büyüyen düşüncelerden doğar. Bu ay ekip, büyüteceğimiz, odaklanacağımız düşünce “Şu anki durumumuz”. Ne durumdayız? Bu yıl ne yapmak istedik ve ne yapabildik? Geçen yılki senle şimdiki senin ne farkı var ve bir yıl sonraki senle şimdiki senin ne farkı olacak?

Bu tarz değişim fikirlerinin masa başına oturup da birden yapılacağına inanmıyorum. İnsan kendisini analiz etmeden, tepkilerini değerlendirmeden, ne olmak istediğini sorgulamadan gelecek planı çizemez. Bu da bir süreç alır. Sizden bu ayki isteğim kendinize odaklanmanız. Neydiniz, ne oldunuz ve ne olacaksınız?

Bağımlılıktan kurtulmada ve kişisel gelişimde zaman yönetimi en önemli faktördür. Zamanını yönetemeyen, tüm potansiyeliyle tutkusunun peşinden koşmayan insan mutlu olamaz ve zihnine saçma düşünceler kolaylıkla girebilir. Bu ay gelecek bir yıl boyunca neler yapmak istediğimizi listeleyeceğiz. İlk üç hafta kendimizi analiz edip günlükler tutup içimizdeki karmaşık düşünceleri kağıtlardla temize çekeceğiz. Son hafta da bir yıllık hedeflerimizi yazacak, aylara böleceğiz.

Bu ayki videolar zaman yönetimi ağırlıklı olacak. 2020, Neverfap Türkiye’nin binlerce üyesinin yılı olacak. Binlerce, hatta on binlerce insan kendini geliştirecek, gelecek için tohumlar ekecek. 2020’de yaptığımız şeylerle önümüzdeki on yılı etkileyeceğiz. Sadece kendimizi değil çevremizi de. Kim bilir bu yılki çalışmasıyla bir Neverfap üyesi bir başka üyenin hayatını güzelleştirecek.

Sizlere dört ay boyunca, meydan okumalarının başında ve sonunda anketler doldurttuk. Bu anketlerden şunları analiz ettik:

  1. Yüksek amacı olmayan bireyler süreçte yeterli öz motivasyonu bulamıyor
  2. Zamanı yönetemeyen bireyler süreçte krizlere anında yenilgi gösteriyor
  3. Strese neden olan şeyleri ortadan kaldırmayan ve az miktardaki stresle baş edemeyen bireyler süreçte başarısız oluyor
  4. Zihnini meditasyonla temizleyip, rahatlatamayanlar meditasyon yapanlara göre süreci daha çok bozuyor.
  5. Yapması gerekenleri yapmayıp, yapmaması gerekenleri yapanlar öz saygılarını kaybedip ilk dört maddede olduğu gibi daha çok başarısız oluyorlar.

Bunun yanında süreçte başarılı olanlarda şunları fark ettik.

Süreçte başarılı olanlar:

  1. Tüm Neverfap Akademi platformlarını çok iyi bir biçimde kullanıyorlar. Videoların neredeyse tamamını izlemiş oluyorlar, sorularını Facebook, Whatsapp gruplarından ya da forum üzerinden soruyorlar, blogu takip ediyorlar.
  2. Verdiğimiz kitap, film ve konfor alanından çıkmanızı sağlayan tavsiyelere uyuyorlar
  3. Gelişim için yeterince çaba gösteriyorlar. Sonuç çok iyi olmasa bile “Elimden gelenin en iyisini yaptım” diyebiliyorlar.
  4. Mızmızlanmıyor, ufak sorularla kafalarını meşgul etmiyor; fotoğrafa bakmak, cinsel organla oynamak gibi tavizler vermiyorlar. Krizler geldiğinde tepkilerini koyuyor, daha önce belirledikleri şeyleri yapıyorlar.

Hep birlikte yeni ayın başlangıcında sürece girmemiz yeni başlayanlar için büyük bir motivasyon kaynağı oluyor. Ayrıca yüksek gün süresine sahip arkadaşların rehavete kapılmasını engelliyor. Binlerce kişi sizinle birlikte kitap okuyor, kendini geliştiriyor, kendini kontrol ediyor.

Gelelim yılın son ayında yapacaklarımıza. Yukarıda dediğim gibi bu ay kendimizi analiz edeceğiz. Nasıl biriyiz ve nasıl biri olmak istiyoruz. Kanaldaki kendini analiz et ve kişisel markalaşma videosunu mutlaka izleyin. Zaman yönetimi videosu yarın gelecek.

Bu ay okuyacağınız kitaplar “İrade Terbiyesi” ve “Sevme Sanatı”. Bu iki kitap kendi kendinize yetmenize, disiplini elinize almanıza ve üretken bir kişilik olmanıza yardımcı olacak.

İzlemenizi tavsiye ettiğimiz filmler The Exterminating Angel (1962) ve Star Wars Serisi. Star Wars çok derin anlamlar taşıyan kaliteli bir seri. İlk 6 filmini bu ay izlemeniz çok iyi olur. İzlerken bir aksiyon filmi değil de edebi bir film izlediğinizi unutmayın. The Exterminating Angel’den de hem psikolojik hem de sosyolojik çok şey çıkartacaksınız.

Konfor alanınızdan çıkmanız için vereceğimiz tavsiye bu ay daha önce konuşmadığınız biriyle sohbet etmeniz. Daha önce tanımanıza de gerek yok. Örneklendireceksek otobüste yanınıza oturan birisi, simitçi, kitapçıdaki görevli olabilir. Bunu çekingenliğini yenmek için her gün 10 kişiyle konuşarak uygulayan dostlarımız var ve çok çok iyi sonuçlar alıyorlar. Siz her gün 10 kişiyle konuşmayın ama daha önce konuşmadığınız birisiyle gözlerinin içine bakarak sohbet edin herhangi bir konuda. Bunu yaptıktan sonra o kadar mutlu olacaksınız ki artık istemsizce birileriyle konuşacaksınız.

Bu verdiğimiz tavsiyelere uyarsanız hem bağımlılıktan kurtulmanız kolaylaşacak hem de kişisel gelişimde daha hızlı ve sağlam adımlar atacaksınız.

Ben mutluluğu kendimi kontrol ederek, yüksek amaçlar edinerek buldum. Neverfap’in her gün binlerce kere okunan yazılarıyla, videolarıyla ölsem de insanlara faydalı olacağımı düşünerek hiçbir şeyin veremeyeceği bir mutlulukla bunu pekiştirdim. Sizlerin de mutlu olmasını, bir şeyler üretmesini istiyorum. Bunun için bir asker disipliniyle anlattıklarımı uygulayın ve bir şair özgürlüğüyle yaşayın.

Sevgilerimle.

Neverfap hareketine destek olmak için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir